OFG Vratsa 2014/15


OFG Vratsa - sever 2014/15

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 |
        | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |

                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Manastirishte 2000 (Manastirishte) 18   17   0   1   92:25   51     Final    
-------------------------------------------------------------------
 2. Monolit (Manastirishte)            18   16   0   2   78:17   48              
 3. Dunav 98 (Selanovtsi)              18   13   1   4   64:19   40               [1 1 0  3:0  4]
 4. Ogosta (Hayredin)                  18   13   1   4   55:17   40               [0 1 1  0:3  1]
 5. Balkanski (Mihaylovo)              18    7   0  11   34:49   21              
 6. Botev (Rogozen)                    18    6   1  11   44:48   19              
 7. Butan (Butan)                      18    6   0  12   33:54   18              
-------------------------------------------------------------------
 8. Augusta (Harlets)                  18    4   1  13   23:69   13     Relegated
 9. Botev (Bardarski geran)            18    4   0  14   25:90   12 <-  Relegated
10. Lyubimets (Tarnava)                18    2   0  16   16:76    6     Relegated

Notes
  - Mizia (Mizia), 5th; Nadezhda 1926 (Oryahovo), 10th; and Septemvri (Glozhene), 11th last season; withdraw.
  - Botev (Bardarski geran), 11th in OFG Vratsa - yug last season; is transferred to OFG Vratsa - sever.
  - Monolit (Manastirishte) plays its home games in rounds 1-9 in Rogozen, and in rounds 10-18 - in Butan.
  - The top 7 teams of each group qualify for a unified "A" OFG of 14 teams for next season. The remaining 3 teams are relegated to "B" OFG, which is to be created also from next season.


                           Round 1

30 August 2014, Saturday, 18:00 EEST:
Butan (Butan) - Botev (Rogozen)                           1:2 
Augusta (Harlets) - Balkanski (Mihaylovo)                 2:1 
31 August 2014, Sunday, 18:00 EEST:
in Bardarski geran: *
Lyubimets (Tarnava) - Botev (Bardarski geran)             1:6 
* - in Bardarski geran on mutual agreement. The return game in spring is
    played in Tarnava.
Manastirishte 2000 (Manastirishte) - Ogosta (Hayredin)    2:1 
1 September 2014, Monday, 18:30 EEST:
in Selanovtsi: *
Monolit (Manastirishte) - Dunav 98 (Selanovtsi)           2:1 
* - in Selanovtsi by decision of the OS Vratsa. The return game in spring
    is played in Rogozen.

                           Round 2

6 September 2014, Saturday, 18:00 EEST:
Botev (Rogozen) - Dunav 98 (Selanovtsi)                   1:5 
Ogosta (Hayredin) - Monolit (Manastirishte)               1:2 
Butan (Butan) - Augusta (Harlets)                         5:1 
7 September 2014, Sunday, 18:00 EEST:
Botev (Bardarski geran) - Manastirishte 2000 (Manast)     0:7 
Balkanski (Mihaylovo) - Lyubimets (Tarnava)               6:0 

                           Round 3

13 September 2014, Saturday, 18:00 EEST:
Augusta (Harlets) - Botev (Rogozen)                       0:4 awd * 
* - abandoned in 87' at 1:1, when a player from the home team hits one of
    the assistant referees following the scoring of a second goal by the
    visitors.
Manastirishte 2000 (Manast) - Balkanski (Mihaylovo)       7:2 
in Rogozen:
Monolit (Manastirishte) - Botev (Bardarski geran)         7:1 
14 September 2014, Sunday, 18:00 EEST:
Lyubimets (Tarnava) - Butan (Butan)                       0:2 
Dunav 98 (Selanovtsi) - Ogosta (Hayredin)                 3:0 

                           Round 4

20 September 2014, Saturday, 17:00 EEST:
Botev (Rogozen) - Ogosta (Hayredin)                       0:1 
Butan (Butan) - Manastirishte 2000 (Manastirishte)        2:8 
Augusta (Harlets) - Lyubimets (Tarnava)                   0:4 awd 
* - abandoned in 38' at 1:1 following a mass fight between players from
    both teams, pitch invasion by fans of the home team and a player from
    the visiting team getting hit by a spectator. Augusta is banned with
    playing 2 home games at a neutral venue.
21 September 2014, Sunday, 17:00 EEST:
Botev (Bardarski geran) - Dunav 98 (Selanovtsi)           0:7 
Balkanski (Mihaylovo) - Monolit (Manastirishte)           0:1 

                           Round 5

27 September 2014, Saturday, 17:00 EEST:
Manastirishte 2000 (Manastirishte) - Augusta (Harlets)    9:2 
in Rogozen:
Monolit (Manastirishte) - Butan (Butan)                   7:1 
Dunav 98 (Selanovtsi) - Balkanski (Mihaylovo)             4:0 
Ogosta (Hayredin) - Botev (Bardarski geran)               7:0 
28 September 2014, Sunday, 17:00 EEST:
Lyubimets (Tarnava) - Botev (Rogozen)                     1:3 

                           Round 6

4 October 2014, Saturday, 12:00 EEST:
in Butan: *
Augusta (Harlets) - Monolit (Manastirishte)               0:3 awd ** 
* - at a neutral venue due to Augusta serving a home match ban.
** - the home side doesn't show up.
4 October 2014, Saturday, 14:00 EEST:
Botev (Rogozen) - Botev (Bardarski geran)                 5:1 
Balkanski (Mihaylovo) - Ogosta (Hayredin)                 0:3 
Butan (Butan) - Dunav 98 (Selanovtsi)                     2:3 
Lyubimets (Tarnava) - Manastirishte 2000 (Manastirishte)  0:3 

                           Round 7

11 October 2014, Saturday, 16:00 EEST:
Manastirishte 2000 (Manastirishte) - Botev (Rogozen)      7:3 
Ogosta (Hayredin) - Butan (Butan)                         6:1 
12 October 2014, Sunday, 16:00 EEST:
in Rogozen:
Monolit (Manastirishte) - Lyubimets (Tarnava)             9:0 
Dunav 98 (Selanovtsi) - Augusta (Harlets)                 7:1 
Botev (Bardarski geran) - Balkanski (Mihaylovo)           4:3 

                           Round 8

18 October 2014, Saturday, 16:00 EEST:
Botev (Rogozen) - Balkanski (Mihaylovo)                   1:2 
Butan (Butan) - Botev (Bardarski geran)                   3:1 
at a neutral venue: *
Augusta (Harlets) - Ogosta (Hayredin)                     0:5 
* - at a neutral venue due to Augusta serving a home match ban.
Manastirishte 2000 (Manast) - Monolit (Manastirishte)     5:3 
19 October 2014, Sunday, 16:00 EEST:
in Selanovtsi: *
Lyubimets (Tarnava) - Dunav 98 (Selanovtsi)               0:7 awd ** 
* - in Selanovtsi on mutual agreement due to the Selanovtsi fair being
    held on 18 October. The return game in spring is played in Tarnava.
** - abandoned at half time at 0:4, when Lyubimets refuse to play on.

                           Round 9

25 October 2014, Saturday, 15:00 EEST:
Monolit (Manastirishte) - Botev (Rogozen)                 2:1 
Ogosta (Hayredin) - Lyubimets (Tarnava)                   3:0 awd * 
* - the visitors don't show up.
26 October 2014, Sunday, 15:00 EET:
Dunav 98 (Selanovtsi) - Manastirishte 2000 (Manast)       postponed * 
* - postponed due to bad weather and snowy pitch.
Botev (Bardarski geran) - Augusta (Harlets)               3:4 
Balkanski (Mihaylovo) - Butan (Butan)                     1:0 
2 November 2014, Sunday, 14:00 EET:
Dunav 98 (Selanovtsi) - Manastirishte 2000 (Manast)       0:2 

                           Round 10

21 March 2015, Saturday, 15:00 EET:
Balkanski (Mihaylovo) - Augusta (Harlets)                 0:3 
in Tarnava: *
Botev (Bardarski geran) - Lyubimets (Tarnava)             0:4 
* - in Tarnava on mutual agreement from round 1.
Ogosta (Hayredin) - Manastirishte 2000 (Manastirishte)    postponed 
22 March 2015, Sunday, 15:00 EET:
Botev (Rogozen) - Butan (Butan)                           7:2 
in Butan: *
Dunav 98 (Selanovtsi) - Monolit (Manastirishte)           0:2 
* - in Rogozen by decision of OS Vratsa from round 1, eventually played in
    Butan.
6 May 2015, Wednesday, 18:00 EEST:
Ogosta (Hayredin) - Manastirishte 2000 (Manastirishte)    0:1 

                           Round 11

28 March 2015, Saturday, 15:00 EET:
Dunav 98 (Selanovtsi) - Botev (Rogozen)                   3:1 
in Butan:
Monolit (Manastirishte) - Ogosta (Hayredin)               2:4 
29 March 2015, Sunday, 15:00 EEST:
in Rogozen:
Manastirishte 2000 (Manast) - Botev (Bardarski geran)    11:0 
Lyubimets (Tarnava) - Balkanski (Mihaylovo)               1:3 
Augusta (Harlets) - Butan (Butan)                         0:2 

                           Round 12

4 April 2015, Saturday, 17:00 EEST:
Balkanski (Mihaylovo) - Manastirishte 2000 (Manast)       0:2 
5 April 2015, Sunday, 17:00 EEST:
Botev (Rogozen) - Augusta (Harlets)                       3:3 
Butan (Butan) - Lyubimets (Tarnava)                       4:0 
Botev (Bardarski geran) - Monolit (Manastirishte)         0:4 
Ogosta (Hayredin) - Dunav 98 (Selanovtsi)                 0:0 

                           Round 13

18 April 2015, Saturday, 17:00 EEST:
in Butan:
Monolit (Manastirishte) - Balkanski (Mihaylovo)           9:1 
Manastirishte 2000 (Manastirishte) - Butan (Butan)        4:2 
Lyubimets (Tarnava) - Augusta (Harlets)                   2:3 
19 April 2015, Sunday, 17:00 EEST:
Ogosta (Hayredin) - Botev (Rogozen)                       3:1 
Dunav 98 (Selanovtsi) - Botev (Bardarski geran)           5:0 awd * 
* - abandoned in 14' at 2:0, when a players from the visitors, who start
    the game with 7 players, becomes injured.

                           Round 14

25 April 2015, Saturday, 17:00 EEST:
Augusta (Harlets) - Manastirishte 2000 (Manastirishte)    1:6 
Butan (Butan) - Monolit (Manastirishte)                   0:5 
26 April 2015, Sunday, 17:00 EEST:
Botev (Rogozen) - Lyubimets (Tarnava)                     6:1 
Balkanski (Mihaylovo) - Dunav 98 (Selanovtsi)             1:5 
Botev (Bardarski geran) - Ogosta (Hayredin)               2:7 

                           Round 15

2 May 2015, Saturday, 18:00 EEST:
Dunav 98 (Selanovtsi) - Butan (Butan)                     3:1 
in Butan:
Monolit (Manastirishte) - Augusta (Harlets)               4:0 
3 May 2015, Sunday, 18:00 EEST:
Botev (Bardarski geran) - Botev (Rogozen)                 2:1 
Ogosta (Hayredin) - Balkanski (Mihaylovo)                 5:2 
Manastirishte 2000 (Manastirishte) - Lyubimets (Tarnava)  4:0 awd * 
* - abandoned in 5' at 1:0, when a player from the visitors, who start the
    game with 7 players, gets injured.

                           Round 10 - postponed match

6 May 2015, Wednesday, 18:00 EEST:
Ogosta (Hayredin) - Manastirishte 2000 (Manastirishte)    0:1 

                           Round 16

9 May 2015, Saturday, 18:00 EEST:
Botev (Rogozen) - Manastirishte 2000 (Manastirishte)      3:7 
Augusta (Harlets) - Dunav 98 (Selanovtsi)                 0:4 
10 May 2015, Sunday, 18:00 EEST:
Lyubimets (Tarnava) - Monolit (Manastirishte)             1:8 
Butan (Butan) - Ogosta (Hayredin)                         0:3 
Balkanski (Mihaylovo) - Botev (Bardarski geran)           6:0 

                           Round 17

16 May 2015, Saturday, 18:00 EEST:
Balkanski (Mihaylovo) - Botev (Rogozen)                   4:2 
in Butan:
Monolit (Manastirishte) - Manastirishte 2000 (Manast)     5:1 
17 May 2015, Sunday, 18:00 EEST:
Botev (Bardarski geran) - Butan (Butan)                   1:5 
Ogosta (Hayredin) - Augusta (Harlets)                     3:0 
in Tarnava: *
Dunav 98 (Selanovtsi) - Lyubimets (Tarnava)               6:0 
* - in Tarnava on mutual agreement from round 8.

                           Round 18

22 May 2015, Friday, 18:00 EEST:
Butan (Butan) - Balkanski (Mihaylovo)                     0:2 
23 May 2015, Saturday, 18:00 EEST:
Botev (Rogozen) - Monolit (Manastirishte)                 0:3 awd 
Manastirishte 2000 (Manast) - Dunav 98 (Selanovtsi)       6:1 
24 May 2015, Sunday, 18:00 EEST:
Lyubimets (Tarnava) - Ogosta (Hayredin)                   1:3 
Augusta (Harlets) - Botev (Bardarski geran)               3:4 

top


OFG Vratsa - sever 2014/15 - Results grid

----------------------------------------------------------------------------------------
                                        1.   2.   3.   4.   5.   6.   7.   8.   9.  10. 
----------------------------------------------------------------------------------------
 1. Manastirishte 2000 (Manastirishte) XXX  5:3  6:1  2:1  7:2  7:3  4:2  9:2 11:0  4:0*
 2. Monolit (Manastirishte)            5:1  XXX  2:1  2:4  9:1  2:1  7:1  4:0  7:1  9:0 
 3. Dunav 98 (Selanovtsi)              0:2  0:2  XXX  3:0  4:0  3:1  3:1  7:1  5:0* 6:0 
 4. Ogosta (Hayredin)                  0:1  1:2  0:0  XXX  5:2  3:1  6:1  3:0  7:0  3:0*
 5. Balkanski (Mihaylovo)              0:2  0:1  1:5  0:3  XXX  4:2  1:0  0:3  6:0  6:0 
 6. Botev (Rogozen)                    3:7  0:3* 1:5  0:1  1:2  XXX  7:2  3:3  5:1  6:1 
 7. Butan (Butan)                      2:8  0:5  2:3  0:3  0:2  1:2  XXX  5:1  3:1  4:0 
 8. Augusta (Harlets)                  1:6  0:3* 0:4  0:5  2:1  0:4* 0:2  XXX  3:4  0:4*
 9. Botev (Bardarski geran)            0:7  0:4  0:7  2:7  4:3  2:1  1:5  3:4  XXX  0:4 
10. Lyubimets (Tarnava)                0:3  1:8  0:7* 1:3  1:3  1:3  0:2  2:3  1:6  XXX 
----------------------------------------------------------------------------------------

top


OFG Vratsa - yug 2014/15

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 |
        | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |

                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Okolchitsa (Moravitsa)             18   15   1   2   83:19   46  Final    
-------------------------------------------------------------------
 2. Skala (Zverino)                    18   13   3   2   55:16   42            [2 0 0  5:2  6]
 3. Botev (Krivodol)                   18   14   0   4   55:28   42            [0 0 2  2:5  0]
 4. Chavdar 1957 (Byala Slatina)       18   11   1   6   44:24   34           
 5. Stroitel (Kunino)                  18    9   2   7   47:38   29           
 6. Iskar 1923 (Roman)                 18    7   1  10   31:48   22           
 7. Torpedo 2004 (Borovan)             18    6   2  10   36:46   20           
-------------------------------------------------------------------
 8. Botev 2013 (Popitsa)               18    4   2  12   28:56   14  Relegated
 9. Minyor 2005 (Zgorigrad)            18    3   0  15   19:81    9  Relegated
10. Lokomotiv 1929 (Mezdra)            18    2   0  16   22:64    6  Relegated

Notes
  - Botev (Bardarski geran), 11th in OFG Vratsa - yug last season; is transferred to OFG Vratsa - sever.
  - Iskar 1923 (Roman) plays its home games in rounds 1-9 in Kunino due to reconstruction of the stadium in Roman.
  - Okolchitsa (Moravitsa) plays its home games at the artificial field of the "Lokomotiv" stadium in Mezdra.
  - Lokomotiv 1923 (Mezdra) plays its home games at the artificial field of the "Lokomotiv" stadium in Mezdra.
  - The top 7 teams of each group qualify for a unified "A" OFG of 14 teams for next season. The remaining 3 teams are relegated to "B" OFG, which is to be created also from next season.

                           Round 1

30 August 2014, Saturday, 18:00 EEST:
Stroitel (Kunino) - Lokomotiv 1929 (Mezdra)               4:1 
31 August 2014, Sunday, 18:00 EEST:
in Kunino:
Iskar 1923 (Roman) - Minyor 2005 (Zgorigrad)              8:0 
in Popitsa: *
Torpedo 2004 (Borovan) - Botev 2013 (Popitsa)             2:2 
* - in Popitsa by decision of OS Vratsa. The return game in spring is
    played in Borovan.
in Krivodol: *
Chavdar 1957 (Byala Slatina) - Botev (Krivodol)           1:3 
* - in Krivodol on mutual agreement. The return game in spring is played
    in Byala Slatina.
in Mezdra, "Lokomotiv" st - artificial field:
Okolchitsa (Moravitsa) - Skala (Zverino)                  0:3 

                           Round 2

6 September 2014, Saturday, 18:00 EEST:
Minyor 2005 (Zgorigrad) - Torpedo 2004 (Borovan)          1:3 
Stroitel (Kunino) - Iskar 1923 (Roman)                    3:1 
7 September 2014, Sunday, 18:00 EEST:
Lokomotiv 1929 (Mezdra) - Skala (Zverino)                 0:4 
Botev (Krivodol) - Okolchitsa (Moravitsa)                 2:1 
Botev 2013 (Popitsa) - Chavdar 1957 (Byala Slatina)       1:2 

                           Round 3

13 September 2014, Saturday, 18:00 EEST:
in Kunino:
Iskar 1923 (Roman) - Lokomotiv 1929 (Mezdra)              4:1 
Chavdar 1957 (Byala Slatina) - Minyor 2005 (Zgorigrad)    9:0 
14 September 2014, Sunday, 18:00 EEST:
Torpedo 2004 (Borovan) - Stroitel (Kunino)                4:1 
in Mezdra, "Lokomotiv" st - artificial field:
Okolchitsa (Moravitsa) - Botev 2013 (Popitsa)             4:0 
Skala (Zverino) - Botev (Krivodol)                        1:0 

                           Round 4

20 September 2014, Saturday, 17:00 EEST:
Minyor 2005 (Zgorigrad) - Okolchitsa (Moravitsa)          0:5 
Stroitel (Kunino) - Chavdar 1957 (Byala Slatina)          3:2 
21 September 2014, Sunday, 17:00 EEST:
Lokomotiv 1929 (Mezdra) - Botev (Krivodol)                1:3 
Botev 2013 (Popitsa) - Skala (Zverino)                    0:3 
in Kunino:
Iskar 1923 (Roman) - Torpedo 2004 (Borovan)               3:2 

                           Round 5

27 September 2014, Saturday, 17:00 EEST:
Torpedo 2004 (Borovan) - Lokomotiv 1929 (Mezdra)          4:0 
Chavdar 1957 (Byala Slatina) - Iskar 1923 (Roman)         4:0 awd * 
* - abandoned at 25' at 1:0, when Iskar 1923 players attack the referee
    claiming a penalty. After the referee sends off two of them, the
    entire team leaves the field.
Skala (Zverino) - Minyor 2005 (Zgorigrad)                 5:0 
Botev (Krivodol) - Botev 2013 (Popitsa)                   5:0 
28 September 2014, Sunday, 17:00 EEST:
in Mezdra, "Lokomotiv" st - artificial field:
Okolchitsa (Moravitsa) - Stroitel (Kunino)                3:0 

                           Round 6

4 October 2014, Saturday, 14:00 EEST:
Lokomotiv 1929 (Mezdra) - Botev 2013 (Popitsa)            3:2 
Minyor 2005 (Zgorigrad) - Botev (Krivodol)                0:4 
Stroitel (Kunino) - Skala (Zverino)                       1:1 
n Kunino:
Iskar 1923 (Roman) - Okolchitsa (Moravitsa)               2:3 
Torpedo 2004 (Borovan) - Chavdar 1957 (Byala Slatina)     1:0 

                           Round 7

11 October 2014, Saturday, 16:00 EEST:
Chavdar 1957 (Byala Slatina) - Lokomotiv 1929 (Mezdra)    3:0 
Skala (Zverino) - Iskar 1923 (Roman)                      1:2 
12 October 2014, Sunday, 16:00 EEST:
in Mezdra, "Lokomotiv" st - artificial field:
Okolchitsa (Moravitsa) - Torpedo 2004 (Borovan)           3:2 
Botev (Krivodol) - Stroitel (Kunino)                      4:0 
Botev 2013 (Popitsa) - Minyor 2005 (Zgorigrad)            6:1 

                           Round 8

18 October 2014, Saturday, 16:00 EEST:
Stroitel (Kunino) - Botev 2013 (Popitsa)                  7:1 
Chavdar 1957 (Byala Slatina) - Okolchitsa (Moravitsa)     0:1 
19 October 2014, Sunday, 16:00 EEST:
Lokomotiv 1929 (Mezdra) - Minyor 2005 (Zgorigrad)         7:1 
in Kunino:
Iskar 1923 (Roman) - Botev (Krivodol)                     0:3 
Torpedo 2004 (Borovan) - Skala (Zverino)                  1:2 

                           Round 9

25 October 2014, Saturday, 15:00 EEST:
in Mezdra, "Lokomotiv" st - artificial field:
Okolchitsa (Moravitsa) - Lokomotiv 1929 (Mezdra)          3:0 awd * 
* - the visitors refuse to play on the snowy pitch, despite the referees
    judging that it is fit for play.
Skala (Zverino) - Chavdar 1957 (Byala Slatina)            1:1 
Botev (Krivodol) - Torpedo 2004 (Borovan)                 5:1 
Botev 2013 (Popitsa) - Iskar 1923 (Roman)                 3:0 awd * 
* - the visitors don't show up.
Minyor 2005 (Zgorigrad) - Stroitel (Kunino)               4:2 

                           Round 10

21 March 2015, Saturday, 15:00 EET:
Minyor 2005 (Zgorigrad) - Iskar 1923 (Roman)              postponed 
in Popitsa: *
Botev (Krivodol) - Chavdar 1957 (Byala Slatina)           2:1 
* - in Byala Slatina on mutual agreement from round 1, then moved to
    Popitsa.
Skala (Zverino) - Okolchitsa (Moravitsa)                  1:1 
22 March 2015, Sunday, 15:00 EET:
Lokomotiv 1929 (Mezdra) - Stroitel (Kunino)               1:5 
in Borovan: *
Botev 2013 (Popitsa) - Torpedo 2004 (Borovan)             2:2 
* - in Borovan by decision of OS Vratsa from round 1.
10 April 2015, Friday, 17:00 EEST:
Minyor 2005 (Zgorigrad) - Iskar 1923 (Roman)              3:1 

                           Round 11

28 March 2015, Saturday, 15:00 EET:
Skala (Zverino) - Lokomotiv 1929 (Mezdra)                 1:0 
in Malorad:
Torpedo 2004 (Borovan) - Minyor 2005 (Zgorigrad)          1:0 
Iskar 1923 (Roman) - Stroitel (Kunino)                    1:1 
29 March 2015, Sunday, 15:00 EEST:
Okolchitsa (Moravitsa) - Botev (Krivodol)                 9:1 
in Popitsa: *
Chavdar 1957 (Byala Slatina) - Botev 2013 (Popitsa)       3:0 
* - in Popitsa due to the bad condition of the pitch in Byala Slatina.

                           Round 12

4 April 2015, Saturday, 17:00 EEST:
Stroitel (Kunino) - Torpedo 2004 (Borovan)                6:2 
Minyor 2005 (Zgorigrad) - Chavdar 1957 (Byala Slatina)    1:2 
Botev 2013 (Popitsa) - Okolchitsa (Moravitsa)             1:6 
Botev (Krivodol) - Skala (Zverino)                        2:4 
5 April 2015, Sunday, 17:00 EEST:
Lokomotiv 1929 (Mezdra) - Iskar 1923 (Roman)              2:3 

                           Round 10 - postponed match

10 April 2015, Friday, 17:00 EEST:
Minyor 2005 (Zgorigrad) - Iskar 1923 (Roman)              3:1 

                           Round 13

18 April 2015, Saturday, 17:00 EEST:
Skala (Zverino) - Botev 2013 (Popitsa)                    6:1 
Okolchitsa (Moravitsa) - Minyor 2005 (Zgorigrad)         10:1 
19 April 2015, Sunday, 17:00 EEST:
Botev (Krivodol) - Lokomotiv 1929 (Mezdra)                3:1 
Chavdar 1957 (Byala Slatina) - Stroitel (Kunino)          2:1 
Torpedo 2004 (Borovan) - Iskar 1923 (Roman)               0:1 

                           Round 14

25 April 2015, Saturday, 17:00 EEST:
Iskar 1923 (Roman) - Chavdar 1957 (Byala Slatina)         0:2 
Stroitel (Kunino) - Okolchitsa (Moravitsa)                0:4 
Botev 2013 (Popitsa) - Botev (Krivodol)                   2:4 
26 April 2015, Sunday, 17:00 EEST:
Lokomotiv 1929 (Mezdra) - Torpedo 2004 (Borovan)          2:4 
Minyor 2005 (Zgorigrad) - Skala (Zverino)                 0:4 

                           Round 15

2 May 2015, Saturday, 18:00 EEST:
Botev 2013 (Popitsa) - Lokomotiv 1929 (Mezdra)            3:0 awd 
Skala (Zverino) - Stroitel (Kunino)                       5:2 
Chavdar 1957 (Byala Slatina) - Torpedo 2004 (Borovan)     3:1 
3 May 2015, Sunday, 18:00 EEST:
Botev (Krivodol) - Minyor 2005 (Zgorigrad)                7:1 
Okolchitsa (Moravitsa) - Iskar 1923 (Roman)               7:1 

                           Round 16

9 May 2015, Saturday, 18:00 EEST:
Torpedo 2004 (Borovan) - Okolchitsa (Moravitsa)           3:7 
in Zverino: *
Iskar 1923 (Roman) - Skala (Zverino)                      0:8 
* - in Zverino due to Iskar 1923 serving a home match ban.
Stroitel (Kunino) - Botev (Krivodol)                      3:0 
Minyor 2005 (Zgorigrad) - Botev 2013 (Popitsa)            1:2 
10 May 2015, Sunday, 18:00 EEST:
Lokomotiv 1929 (Mezdra) - Chavdar 1957 (Byala Slatina)    1:5 

                           Round 17

17 May 2015, Sunday, 18:00 EEST:
Minyor 2005 (Zgorigrad) - Lokomotiv 1929 (Mezdra)         3:0 
Botev 2013 (Popitsa) - Stroitel (Kunino)                  0:3 
Botev (Krivodol) - Iskar 1923 (Roman)                     3:0 
Skala (Zverino) - Torpedo 2004 (Borovan)                  4:1 
Okolchitsa (Moravitsa) - Chavdar 1957 (Byala Slatina)     7:0 

                           Round 18

24 May 2015, Sunday, 18:00 EEST:
Lokomotiv 1929 (Mezdra) - Okolchitsa (Moravitsa)          2:9 
Chavdar 1957 (Byala Slatina) - Skala (Zverino)            4:1 
Torpedo 2004 (Borovan) - Botev (Krivodol)                 2:4 
Iskar 1923 (Roman) - Botev 2013 (Popitsa)                 4:2 
Stroitel (Kunino) - Minyor 2005 (Zgorigrad)               5:2 

top


OFG Vratsa - yug 2014/15 - Results grid

----------------------------------------------------------------------------------------
                                        1.   2.   3.   4.   5.   6.   7.   8.   9.  10. 
----------------------------------------------------------------------------------------
 1. Okolchitsa (Moravitsa)             XXX  0:3  9:1  7:0  3:0  7:1  3:2  4:0 10:1  3:0*
 2. Skala (Zverino)                    1:1  XXX  1:0  1:1  5:2  1:2  4:1  6:1  5:0  1:0 
 3. Botev (Krivodol)                   2:1  2:4  XXX  2:1  4:0  3:0  5:1  5:0  7:1  3:1 
 4. Chavdar 1957 (Byala Slatina)       0:1  4:1  1:3  XXX  2:1  4:0* 3:1  3:0  9:0  3:0 
 5. Stroitel (Kunino)                  0:4  1:1  3:0  3:2  XXX  3:1  6:2  7:1  5:2  4:1 
 6. Iskar 1923 (Roman)                 2:3  0:8  0:3  0:2  1:1  XXX  3:2  4:2  8:0  4:1 
 7. Torpedo 2004 (Borovan)             3:7  1:2  2:4  1:0  4:1  0:1  XXX  2:2  1:0  4:0 
 8. Botev 2013 (Popitsa)               1:6  0:3  2:4  1:2  0:3  3:0* 2:2  XXX  6:1  3:0*
 9. Minyor 2005 (Zgorigrad)            0:5  0:4  0:4  1:2  4:2  3:1  1:3  1:2  XXX  3:0 
10. Lokomotiv 1929 (Mezdra)            2:9  0:4  1:3  1:5  1:5  2:3  2:4  3:2  7:1  XXX 
----------------------------------------------------------------------------------------

top


OFG Vratsa 2014/15 - Final

                           Final:

30 May 2015, Saturday, 18:00 h:
in Krivodol, "Hristo Botev" st.:
Manastirishte 2000 (Manastirishte) - Okolchitsa (Moravitsa) 2:3 (1:2)
  [0:2 Georgi Yanev 2'-pen,27'; 2:2 Iliya Iliev 41',84'; 2:3 Dimitar Georgiev 90'+1']
  [sent off: Plamen Iliev (M) 90', Vangel Hristov (O) 90'], ~ 450 spectators

top