OFG Vidin 2014/15

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 |
        | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |

                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Balkan (Belogradchik)              18   12   3   3   55:22   39     Champion [1 1 0  6:5  4]
-------------------------------------------------------------------
 2. Timok (Bregovo)                    18   12   3   3   69:25   39              [0 1 1  5:6  1]
 3. Botev (Gramada)                    18   10   5   3   53:24   35             
 4. Dunav (Dunavtsi)                   18    9   6   3   37:22   33             
 5. Ratsiaria (Archar)                 18    9   2   7   38:28   29             
 6. Plastik (Staropatitsa)             18    7   4   7   22:26   25             
 7. Botev D (Dimovo)                   18    6   3   9   20:33   21             
 8. Kula 04 (Kula)                     18    4   2  12   13:39   14             
 9. Venets (gara Oreshets)             18    3   2  13   19:60   11             
10. Partizani (Makresh)                18    2   2  14   16:63    8 [*]         

Notes
  - Balkan (Belogradchik) plays its home games in rounds 1-9 in gara Oreshets and in rounds 10-18 in Ruzhintsi, due to major renovation works at the stadium in Belogradchik.
  - Partizani (Makresh) withdraws after round 13. Its results up to this point still count and its opponents until the end of the season are awarded 3:0 wins.

                           Round 1

6 September 2014, Saturday, 17:00 EEST:
Venets (gara Oreshets) - Balkan (Belogradchik)            1:4 
7 September 2014, Sunday, 17:00 EEST:
Plastik (Staropatitsa) - Botev D (Dimovo)                 postponed * 
* - postponed due to flooded pitch.
Botev (Gramada) - Kula 04 (Kula)                          6:1 
Dunav (Dunavtsi) - Ratsiaria (Archar)                     1:0 
Timok (Bregovo) - Partizani (Makresh)                     5:0 
10 September 2014, Wednesday, 17:00 EEST:
Plastik (Staropatitsa) - Botev D (Dimovo)                 0:0 

                           Round 2

13 September 2014, Saturday, 17:00 EEST:
Ratsiaria (Archar) - Timok (Bregovo)                      3:1 
in gara Oreshets:
Balkan (Belogradchik) - Dunav (Dunavtsi)                  2:2 
Kula 04 (Kula) - Venets (gara Oreshets)                   3:2 
Plastik (Staropatitsa) - Botev (Gramada)                  0:2 
14 September 2014, Sunday, 17:00 EEST:
Botev D (Dimovo) - Partizani (Makresh)                    2:2 

                           Round 3

20 September 2014, Saturday, 17:00 EEST:
Botev (Gramada) - Botev D (Dimovo)                        5:0 
Dunav (Dunavtsi) - Kula 04 (Kula)                         1:1 
Timok (Bregovo) - Balkan (Belogradchik)                   5:5 
Partizani (Makresh) - Ratsiaria (Archar)                  1:0 
21 September 2014, Sunday, 17:00 EEST:
Venets (gara Oreshets) - Plastik (Staropatitsa)           0:2 

                           Round 4

27 September 2014, Saturday, 17:00 EEST:
Botev D (Dimovo) - Ratsiaria (Archar)                     0:2 
in gara Oreshets:
Balkan (Belogradchik) - Partizani (Makresh)               2:0 
Kula 04 (Kula) - Timok (Bregovo)                          0:3 
Botev (Gramada) - Venets (gara Oreshets)                  4:0 
28 September 2014, Sunday, 17:00 EEST:
Plastik (Staropatitsa) - Dunav (Dunavtsi)                 1:1 

                           Round 5

11 October 2014, Saturday, 16:00 EEST:
Dunav (Dunavtsi) - Botev (Gramada)                        3:2 
Timok (Bregovo) - Plastik (Staropatitsa)                  3:2 
Partizani (Makresh) - Kula 04 (Kula)                      2:1 
Ratsiaria (Archar) - Balkan (Belogradchik)                1:3 
12 October 2014, Sunday, 16:00 EEST:
Venets (gara Oreshets) - Botev D (Dimovo)                 0:5 

                           Round 6

18 October 2014, Saturday, 16:00 EEST:
Botev D (Dimovo) - Balkan (Belogradchik)                  0:1 
Kula 04 (Kula) - Ratsiaria (Archar)                       0:3 
Botev (Gramada) - Timok (Bregovo)                         1:1 
Venets (gara Oreshets) - Dunav (Dunavtsi)                 2:1 
19 October 2014, Sunday, 16:00 EEST:
Plastik (Staropatitsa) - Partizani (Makresh)              2:1 

                           Round 7

25 October 2014, Saturday, 16:00 EEST:
in gara Oreshets:
Balkan (Belogradchik) - Kula 04 (Kula)                    6:0 
26 October 2014, Sunday, 14:30 EET:
Dunav (Dunavtsi) - Botev D (Dimovo)                       3:0 
Timok (Bregovo) - Venets (gara Oreshets)                 11:0 
Partizani (Makresh) - Botev (Gramada)                     4:5 
Ratsiaria (Archar) - Plastik (Staropatitsa)               6:0 awd * 
* - abandoned at 3:0, when the visitors remain with less than 7 players on
    the field.

                           Round 8

1 November 2014, Saturday, 14:30 EET:
Plastik (Staropatitsa) - Balkan (Belogradchik)            1:0 
Botev (Gramada) - Ratsiaria (Archar)                      5:1 
Venets (gara Oreshets) - Partizani (Makresh)              3:3 
Dunav (Dunavtsi) - Timok (Bregovo)                        2:1 
2 November 2014, Sunday, 14:30 EET:
Botev D (Dimovo) - Kula 04 (Kula)                         1:0 

                           Round 9

8 November 2014, Saturday, 14:30 EET:
Timok (Bregovo) - Botev D (Dimovo)                        5:1 
Partizani (Makresh) - Dunav (Dunavtsi)                    1:2 
Ratsiaria (Archar) - Venets (gara Oreshets)               3:1 
in Ruzhintsi:
Balkan (Belogradchik) - Botev (Gramada)                   3:2 
9 November 2014, Sunday, 14:30 EET:
Kula 04 (Kula) - Plastik (Staropatitsa)                   0:2 

                           Round 10

21 March 2015, Saturday, 15:00 EET:
in Ruzhintsi:
Balkan (Belogradchik) - Venets (gara Oreshets)            4:0 
Ratsiaria (Archar) - Dunav (Dunavtsi)                     2:3 
22 March 2015, Sunday, 15:00 EET:
Botev D (Dimovo) - Plastik (Staropatitsa)                 1:0 
Kula 04 (Kula) - Botev (Gramada)                          1:1 
Partizani (Makresh) - Timok (Bregovo)                     0:9 

                           Round 11

28 March 2015, Saturday, 15:00 EET:
Timok (Bregovo) - Ratsiaria (Archar)                      5:0 
Dunav (Dunavtsi) - Balkan (Belogradchik)                  0:0 
Venets (gara Oreshets) - Kula 04 (Kula)                   4:0 
29 March 2015, Sunday, 15:00 EEST:
Partizani (Makresh) - Botev D (Dimovo)                    0:4 
Botev (Gramada) - Plastik (Staropatitsa)                  2:0 

                           Round 12

4 April 2015, Saturday, 17:00 EEST:
Botev D (Dimovo) - Botev (Gramada)                        1:4 
in Ruzhintsi:
Balkan (Belogradchik) - Timok (Bregovo)                   1:0 
Ratsiaria (Archar) - Partizani (Makresh)                  6:1 
5 April 2015, Sunday, 17:00 EEST:
Plastik (Staropatitsa) - Venets (gara Oreshets)           4:0 
Kula 04 (Kula) - Dunav (Dunavtsi)                         1:0 

                           Round 13

11 April 2015, Saturday, 17:00 EEST:
Ratsiaria (Archar) - Botev D (Dimovo)                     5:0 
Partizani (Makresh) - Balkan (Belogradchik)               1:7 
Timok (Bregovo) - Kula 04 (Kula)                          3:0 
Venets (gara Oreshets) - Botev (Gramada)                  1:1 
12 April 2015, Sunday, 17:00 EEST:
Dunav (Dunavtsi) - Plastik (Staropatitsa)                 2:2 

* - Partizani (Makresh) withdraws after round 13. Its results up to this
    point still count and its opponents until the end of the season are
    awarded 3:0 wins.

                           Round 14

18 April 2015, Saturday, 17:00 EEST:
Botev (Gramada) - Dunav (Dunavtsi)                        0:1 
Plastik (Staropatitsa) - Timok (Bregovo)                  1:2 
in Ruzhintsi:
Balkan (Belogradchik) - Ratsiaria (Archar)                4:0 
19 April 2015, Sunday, 17:00 EEST:
Botev D (Dimovo) - Venets (gara Oreshets)                 2:0 
Kula 04 (Kula) - Partizani (Makresh)                      3:0 awd 

                           Round 15

25 April 2015, Saturday, 17:00 EEST:
Ratsiaria (Archar) - Kula 04 (Kula)                       2:0 
Timok (Bregovo) - Botev (Gramada)                         3:3 
Dunav (Dunavtsi) - Venets (gara Oreshets)                 6:0 
26 April 2015, Sunday, 17:00 EEST:
in Ruzhintsi:
Balkan (Belogradchik) - Botev D (Dimovo)                  4:1 
Partizani (Makresh) - Plastik (Staropatitsa)              0:3 awd 

                           Round 16

2 May 2015, Saturday, 18:00 EEST:
Venets (gara Oreshets) - Timok (Bregovo)                  1:5 
Botev (Gramada) - Partizani (Makresh)                     3:0 awd 
Plastik (Staropatitsa) - Ratsiaria (Archar)               0:0 
3 May 2015, Sunday, 18:00 EEST:
Botev D (Dimovo) - Dunav (Dunavtsi)                       1:1 
Kula 04 (Kula) - Balkan (Belogradchik)                    2:1 

                           Round 17

9 May 2015, Saturday, 18:00 EEST:
Kula 04 (Kula) - Botev D (Dimovo)                         0:1 
in gara Oreshets:
Balkan (Belogradchik) - Plastik (Staropatitsa)            6:1 
Ratsiaria (Archar) - Botev (Gramada)                      2:2 
Partizani (Makresh) - Venets (gara Oreshets)              0:3 awd 
Timok (Bregovo) - Dunav (Dunavtsi)                        6:5 

                           Round 18

16 May 2015, Saturday, 18:00 EEST:
Botev D (Dimovo) - Timok (Bregovo)                        0:1 
Dunav (Dunavtsi) - Partizani (Makresh)                    3:0 awd 
Venets (gara Oreshets) - Ratsiaria (Archar)               1:2 
Botev (Gramada) - Balkan (Belogradchik)                   5:2 
Plastik (Staropatitsa) - Kula 04 (Kula)                   1:0 

top


OFG Vidin 2014/15 - Results grid

----------------------------------------------------------------------------------------
                                        1.   2.   3.   4.   5.   6.   7.   8.   9.  10. 
----------------------------------------------------------------------------------------
 1. Balkan (Belogradchik)              XXX  1:0  3:2  2:2  4:0  6:1  4:1  6:0  4:0  2:0 
 2. Timok (Bregovo)                    5:5  XXX  3:3  6:5  5:0  3:2  5:1  3:0 11:0  5:0 
 3. Botev (Gramada)                    5:2  1:1  XXX  0:1  5:1  2:0  5:0  6:1  4:0  3:0*
 4. Dunav (Dunavtsi)                   0:0  2:1  3:2  XXX  1:0  2:2  3:0  1:1  6:0  3:0*
 5. Ratsiaria (Archar)                 1:3  3:1  2:2  2:3  XXX  6:0* 5:0  2:0  3:1  6:1 
 6. Plastik (Staropatitsa)             1:0  1:2  0:2  1:1  0:0  XXX  0:0  1:0  4:0  2:1 
 7. Botev D (Dimovo)                   0:1  0:1  1:4  1:1  0:2  1:0  XXX  1:0  2:0  2:2 
 8. Kula 04 (Kula)                     2:1  0:3  1:1  1:0  0:3  0:2  0:1  XXX  3:2  3:0*
 9. Venets (gara Oreshets)             1:4  1:5  1:1  2:1  1:2  0:2  0:5  4:0  XXX  3:3 
10. Partizani (Makresh)                1:7  0:9  4:5  1:2  1:0  0:3* 0:4  2:1  0:3* XXX 
----------------------------------------------------------------------------------------

top