OFG Sofia 2014/15


OFG Sofia - iztok 2014/15

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |

                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Botev 1937 (Ihtiman)               18   16   1   1   74:12   49 [-][*] Final
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 2. Keramik (gara Elin Pelin)          18   15   2   1   61:9    47             
 3. Benkovski (gr.Kostenets)           18   14   0   4   58:24   42             
 4. Pirdop (Pirdop)                    18   11   2   5   41:20   35 [+]         
 5. Zvezdets (Gorna Malina)            18    6   3   9   36:49   21             
 6. Rilets (Govedartsi)                18    5   3  10   24:37   18             
 7. Mirkovo (Mirkovo)                  18    5   2  11   23:47   17             
 8. ZhSK Ihtiman (Ihtiman)             18    4   1  13   21:52   13 [+][*]      
 9. Spartak (Samokov)                  18    4   0  14   24:76   12 [+][*]      
10. Levski (Dolna banya)               18    2   2  14    6:42    8    [*]      
--. Mativir (Ihtiman)                   3    1   0   2    5:8     -    [*]      

Notes
  - Rilski sportist 2011 (Samokov), 1st and OFG Sofia champion last season; is promoted to Yugozapadna "V" AFG.
  - Botev 1921 (Ihtiman), 15th in Yugozapadna "V" AFG last season; is relegated to OFG Sofia - iztok. The club is renamed to Botev 1937.
  - Levski 1923 (gr.Elin Pelin), 9th last season; withdraws.
  - ZhSK Ihtiman (Ihtiman), 10th and excluded from the group; and Spartak (Samokov), excluded from the group last season; again join the group.
  - Pirdop (Pirdop) joins the group.
  - Botev (Ihtiman) and Mativir (Ihtiman) play their home matches at the "Hristo Botev" stadium in Ihtiman.
  - ZhSK Ihtiman (Ihtiman) plays its home matches at the "Golf club Air Sofia" complex in Ihtiman.
  - Mirkovo (Mirkovo) plays its home matches in Pirdop.
  - Levski (Dolna banya) plays its home matches in Momina klisura.
  - On 2 October 2014 Mativir (Ihtiman) is excluded from the group because of the events during the abandoned match between the team and Keramik (gara Elin Pelin) in round 4. All the team's matches up to that point are annulled, and their opponents until the end bye.
  - Due to the fact that two teams have to bye per round following Mativir's exclusion from the group, a new schedule of 9 rounds and without byes is prepared for the spring part of the season.
  - Levski (Dolna banya) withdraws before round 15. Its result up to this point still count, and its opponents until the end of the season are awarded 3:0 wins.

                           Round 1

6 September 2014, Saturday, 17:00 EEST:
Keramik (gara Elin Pelin) - Spartak (Samokov)             postponed 
7 September 2014, Sunday, 17:00 EEST:
Mativir (Ihtiman) - ZhSK Ihtiman (Ihtiman)                3:0 awd  /annulled/ 
in Pirdop:
Mirkovo (Mirkovo) - Botev 1937 (Ihtiman)                  postponed 
in Momina klisura:
Levski (Dolna banya) - Pirdop (Pirdop)                    1:2 
Rilets (Govedartsi) - Zvezdets (Gorna Malina)             2:2 
4 October 2014, Saturday, 16:00 EEST:
Mirkovo (Mirkovo) - Botev 1937 (Ihtiman)                  0:1 
7 March 2015, Saturday, 15:00 EET:
Keramik (gara Elin Pelin) - Spartak (Samokov)             postponed * 
* - postponed due to heavy snow.
10 April 2015, Friday, 17:00 EEST:
Keramik (gara Elin Pelin) - Spartak (Samokov)             9:0 
Benkovski (gr.Kostenets)                                  bye

                           Round 2

13 September 2014, Saturday, 11:00 EEST:
Spartak (Samokov) - Mirkovo (Mirkovo)                     3:0 
13 September 2014, Saturday, 17:00 EEST:
Pirdop (Pirdop) - Rilets (Govedartsi)                     2:0 
Botev 1937 (Ihtiman) - Levski (Dolna banya)               5:0 
ZhSK Ihtiman (Ihtiman) - Keramik (gara Elin Pelin)        2:4 
Benkovski (gr.Kostenets) - Mativir (Ihtiman)              4:2  /annulled/ 
Zvezdets (Gorna Malina)                                   bye

                           Round 3

20 September 2014, Saturday, 17:00 EEST:
Keramik (gara Elin Pelin) - Benkovski (gr.Kostenets)      3:0 awd * 
* - abandoned at 0:1, when players from the away team attack the referee.
in Momina klisura:
Levski (Dolna banya) - Spartak (Samokov)                  1:0 
21 September 2014, Sunday, 11:00 EEST:
in Pirdop:
Mirkovo (Mirkovo) - ZhSK Ihtiman (Ihtiman)                2:2 
21 September 2014, Sunday, 17:00 EEST:
Rilets (Govedartsi) - Botev 1937 (Ihtiman)                0:5 
Zvezdets (Gorna Malina) - Pirdop (Pirdop)                 4:6 
Mativir (Ihtiman)                                         bye

                           Round 4

27 September 2014, Saturday, 11:00 EEST:
Spartak (Samokov) - Rilets (Govedartsi)                   2:4 
27 September 2014, Saturday, 17:00 EEST:
Botev 1937 (Ihtiman) - Zvezdets (Gorna Malina)            3:1 
Benkovski (gr.Kostenets) - Mirkovo (Mirkovo)              6:1 
28 September 2014, Sunday, 17:00 EEST:
ZhSK Ihtiman (Ihtiman) - Levski (Dolna banya)             0:2 
Mativir (Ihtiman) - Keramik (gara Elin Pelin)             0:4 awd *  /annulled/ 
* - abandoned at 0:1, when players from the home team attack the referee.
Pirdop (Pirdop)                                           bye

* - On 2 October 2014 Mativir (Ihtiman) is excluded from the group because
    of the events during the abandoned match between the team and Keramik
    (gara Elin Pelin) in round 4. All the team's matches up to that point
    are annulled, and their opponents until the end bye.

                           Round 1 - postponed match

4 October 2014, Saturday, 16:00 EEST:
Mirkovo (Mirkovo) - Botev 1937 (Ihtiman)                  0:1 

                           Round 5

11 October 2014, Saturday, 16:00 EEST:
in Momina klisura:
Levski (Dolna banya) - Benkovski (gr.Kostenets)           0:3 awd * 
* - initially 2:1, then Levski is awarded a 0:3 loss due to them using an
    ineligible player.
Zvezdets (Gorna Malina) - Spartak (Samokov)               5:0 
Pirdop (Pirdop) - Botev 1937 (Ihtiman)                    1:2 
12 October 2014, Sunday, 16:00 EEST:
in Pirdop:
Mirkovo (Mirkovo) - Mativir (Ihtiman)                     annulled * 
* - annulled following Mativir's exclusion from the group.
Rilets (Govedartsi) - ZhSK Ihtiman (Ihtiman)              5:0 
Keramik (gara Elin Pelin)                                 bye

                           Round 6

18 October 2014, Saturday, 16:00 EEST:
Spartak (Samokov) - Pirdop (Pirdop)                       0:3 awd * 
* - the home side doesn't show up due to many ill players in its ranks.
Benkovski (gr.Kostenets) - Rilets (Govedartsi)            3:0 
Keramik (gara Elin Pelin) - Mirkovo (Mirkovo)             3:1 
19 October 2014, Sunday, 16:00 EEST:
ZhSK Ihtiman (Ihtiman) - Zvezdets (Gorna Malina)          1:2 
Mativir (Ihtiman) - Levski (Dolna banya)                  annulled 
Botev 1937 (Ihtiman)                                      bye

                           Round 7

25 October 2014, Saturday, 16:00 EEST:
in Momina klisura:
Levski (Dolna banya) - Keramik (gara Elin Pelin)          postponed * 
Zvezdets (Gorna Malina) - Benkovski (gr.Kostenets)        postponed * 
Botev 1937 (Ihtiman) - Spartak (Samokov)                  postponed * 
* - the matches in Momina klisura, Gorna Malina, Ihtiman and Govedartsi
    are postponed due to bad weather and flooded pitches.
26 October 2014, Sunday, 16:00 EET:
Rilets (Govedartsi) - Mativir (Ihtiman)                   annulled 
Pirdop (Pirdop) - ZhSK Ihtiman (Ihtiman)                  3:0 awd 
29 November 2014, Saturday, 14:00 EET:
Botev 1937 (Ihtiman) - Spartak (Samokov)                 12:2 
30 November 2014, Sunday, 14:00 EET:
Zvezdets (Gorna Malina) - Benkovski (gr.Kostenets)        1:3 
14 March 2015, Saturday, 15:00 EET:
in Momina klisura:
Levski (Dolna banya) - Keramik (gara Elin Pelin)          postponed 
not scheduled:
in Momina klisura:
Levski (Dolna banya) - Keramik (gara Elin Pelin)          0:3 awd 
* - initially postponed, then awarded following Levski's withdrawal.
Mirkovo (Mirkovo)                                         bye

                           Round 8

1 November 2014, Saturday, 15:00 EET:
ZhSK Ihtiman (Ihtiman) - Botev 1937 (Ihtiman)             1:8 
Benkovski (gr.Kostenets) - Pirdop (Pirdop)                postponed * 
* - postponed, because the referees couldn't make it in time for the game
    due to a flat tire.
Keramik (gara Elin Pelin) - Rilets (Govedartsi)           3:0 
2 November 2014, Sunday, 15:00 EET:
Mativir (Ihtiman) - Zvezdets (Gorna Malina)               annulled 
in Pirdop:
Mirkovo (Mirkovo) - Levski (Dolna banya)                  2:0 
14 March 2015, Saturday, 15:00 EET:
Benkovski (gr.Kostenets) - Pirdop (Pirdop)                postponed 
10 April 2015, Friday, 11:00 EEST:
Benkovski (gr.Kostenets) - Pirdop (Pirdop)                1:0 
Spartak (Samokov)                                         bye

                           Round 9

8 November 2014, Saturday, 11:00 EET:
Zvezdets (Gorna Malina) - Keramik (gara Elin Pelin)       0:3 
8 November 2014, Saturday, 15:00 EET:
Pirdop (Pirdop) - Mativir (Ihtiman)                       annulled 
Spartak (Samokov) - ZhSK Ihtiman (Ihtiman)                6:1 
9 November 2014, Sunday, 15:00 EET:
Rilets (Govedartsi) - Mirkovo (Mirkovo)                   1:1 
Botev 1937 (Ihtiman) - Benkovski (gr.Kostenets)           3:0 
Levski (Dolna banya)                                      bye

                           Round 10

15 November 2014, Saturday, 15:00 EET:
Benkovski (gr.Kostenets) - Spartak (Samokov)              6:1 
Keramik (gara Elin Pelin) - Pirdop (Pirdop)               1:1 
in Momina klisura:
Levski (Dolna banya) - Rilets (Govedartsi)                0:0 
16 November 2014, Sunday, 15:00 EET:
Mativir (Ihtiman) - Botev 1937 (Ihtiman)                  annulled 
in Pirdop:
Mirkovo (Mirkovo) - Zvezdets (Gorna Malina)               1:4 
ZhSK Ihtiman (Ihtiman)                                    bye

                           Round 11

22 November 2014, Saturday, 15:00 EET:
Zvezdets (Gorna Malina) - Levski (Dolna banya)            3:0 
Botev 1937 (Ihtiman) - Keramik (gara Elin Pelin)          2:1 
ZhSK Ihtiman (Ihtiman) - Benkovski (gr.Kostenets)         0:3 awd 
23 November 2014, Sunday, 15:00 EET:
Pirdop (Pirdop) - Mirkovo (Mirkovo)                       3:1 
Spartak (Samokov) - Mativir (Ihtiman)                     annulled 
Rilets (Govedartsi)                                       bye

                           Round 1 - postponed match

7 March 2015, Saturday, 15:00 EET:
Keramik (gara Elin Pelin) - Spartak (Samokov)             postponed * 
* - postponed due to heavy snow.

                           Round 7 - postponed match

14 March 2015, Saturday, 15:00 EET:
in Momina klisura:
Levski (Dolna banya) - Keramik (gara Elin Pelin)          postponed 

                           Round 8 - postponed match

14 March 2015, Saturday, 15:00 EET:
Benkovski (gr.Kostenets) - Pirdop (Pirdop)                postponed 

                           Round 12

21 March 2015, Saturday, 11:00 EET:
in Momina klisura:
Levski (Dolna banya) - Zvezdets (Gorna Malina)            1:1 
21 March 2015, Saturday, 15:00 EET:
Spartak (Samokov) - Keramik (gara Elin Pelin)             1:5 
Botev 1937 (Ihtiman) - ZhSK Ihtiman (Ihtiman)             4:2 
22 March 2015, Sunday, 15:00 EET:
Mirkovo (Mirkovo) - Pirdop (Pirdop)                       0:5 
Rilets (Govedartsi) - Benkovski (gr.Kostenets)            postponed 
6 May 2015, Wednesday, 11:30 EEST:
Rilets (Govedartsi) - Benkovski (gr.Kostenets)            2:4 

                           Round 13

28 March 2015, Saturday, 15:00 EET:
in Momina klisura:
Levski (Dolna banya) - ZhSK Ihtiman (Ihtiman)             1:2 
Spartak (Samokov) - Benkovski (gr.Kostenets)              2:5 
29 March 2015, Sunday, 15:00 EEST:
Zvezdets (Gorna Malina) - Rilets (Govedartsi)             2:1 
Botev 1937 (Ihtiman) - Pirdop (Pirdop)                    postponed * 
* - not played due to a mismatch between the fixtures provided to the two
    clubs, the one of Botev 1937 has the game scheduled for 28 March,
    Saturday.
29 March 2015, Sunday, 16:30 EEST:
Mirkovo (Mirkovo) - Keramik (gara Elin Pelin)             0:2 
6 May 2015, Wednesday, 11:30 EEST:
Botev 1937 (Ihtiman) - Pirdop (Pirdop)                    2:1 

                           Round 14

4 April 2015, Saturday, 11:30 EEST:
ZhSK Ihtiman (Ihtiman) - Pirdop (Pirdop)                  1:3 
4 April 2015, Saturday, 16:00 EEST:
Keramik (gara Elin Pelin) - Botev 1937 (Ihtiman)          0:0 
Spartak (Samokov) - Zvezdets (Gorna Malina)               3:2 
5 April 2015, Sunday, 16:00 EEST:
Mirkovo (Mirkovo) - Benkovski (gr.Kostenets)              2:5 
Rilets (Govedartsi) - Levski (Dolna banya)                3:0 awd 

                           Round 1 - postponed match

10 April 2015, Friday, 17:00 EEST:
Keramik (gara Elin Pelin) - Spartak (Samokov)             9:0 

                           Round 8 - postponed match

10 April 2015, Friday, 11:00 EEST:
Benkovski (gr.Kostenets) - Pirdop (Pirdop)                1:0 

                           Round 7 - postponed match

not scheduled:
in Momina klisura:
Levski (Dolna banya) - Keramik (gara Elin Pelin)          0:3 awd 
* - initially postponed, then awarded following Levski's withdrawal.

* - Levski (Dolna banya) withdraws before round 15. Its result up to this
    point still count, and its opponents until the end of the season are
    awarded 3:0 wins.

                           Round 15

18 April 2015, Saturday, 16:00 EEST:
Benkovski (gr.Kostenets) - Botev 1937 (Ihtiman)           1:0 
Pirdop (Pirdop) - Keramik (gara Elin Pelin)               0:2 
19 April 2015, Sunday, 11:30 EEST:
Zvezdets (Gorna Malina) - Mirkovo (Mirkovo)               1:2 
19 April 2015, Sunday, 16:00 EEST:
ZhSK Ihtiman (Ihtiman) - Rilets (Govedartsi)              2:0 
Spartak (Samokov) - Levski (Dolna banya)                  3:0 awd 

                           Round 16

25 April 2015, Saturday, 16:00 EEST:
Keramik (gara Elin Pelin) - ZhSK Ihtiman (Ihtiman)        3:0 
Pirdop (Pirdop) - Benkovski (gr.Kostenets)                2:1 
26 April 2015, Sunday, 11:30 EEST:
Rilets (Govedartsi) - Spartak (Samokov)                   3:1 
26 April 2015, Sunday, 16:00 EEST:
Zvezdets (Gorna Malina) - Botev 1937 (Ihtiman)            1:2 
in Momina klisura:
Levski (Dolna banya) - Mirkovo (Mirkovo)                  0:3 awd 

                           Round 17

2 May 2015, Saturday, 11:30 EEST:
Benkovski (gr.Kostenets) - Keramik (gara Elin Pelin)      1:3 
2 May 2015, Saturday, 17:00 EEST:
in Momina klisura:
Levski (Dolna banya) - Botev 1937 (Ihtiman)               0:3 awd 
Pirdop (Pirdop) - Zvezdets (Gorna Malina)                 1:1 
3 May 2015, Sunday, 17:00 EEST:
ZhSK Ihtiman (Ihtiman) - Spartak (Samokov)                postponed 
Mirkovo (Mirkovo) - Rilets (Govedartsi)                   3:0 awd 
21 May 2015, Thursday, 18:00 EEST:
ZhSK Ihtiman (Ihtiman) - Spartak (Samokov)                3:0 

                           Round 12 - postponed match

6 May 2015, Wednesday, 11:30 EEST:
Rilets (Govedartsi) - Benkovski (gr.Kostenets)            2:4 

                           Round 13 - postponed match

6 May 2015, Wednesday, 11:30 EEST:
Botev 1937 (Ihtiman) - Pirdop (Pirdop)                    2:1 

                           Round 18

9 May 2015, Saturday, 11:30 EEST:
Keramik (gara Elin Pelin) - Zvezdets (Gorna Malina)      11:1 
9 May 2015, Saturday, 17:00 EEST:
Benkovski (gr.Kostenets) - ZhSK Ihtiman (Ihtiman)         4:1 
Pirdop (Pirdop) - Levski (Dolna banya)                    3:0 awd 
Botev 1937 (Ihtiman) - Rilets (Govedartsi)                3:0 
10 May 2015, Sunday, 17:00 EEST:
Mirkovo (Mirkovo) - Spartak (Samokov)                     3:0 

                           Round 19

16 May 2015, Saturday, 17:00 EEST:
Rilets (Govedartsi) - Pirdop (Pirdop)                     3:2 
Keramik (gara Elin Pelin) - Levski (Dolna banya)          3:0 awd 
Benkovski (gr.Kostenets) - Zvezdets (Gorna Malina)        9:3 
17 May 2015, Sunday, 17:00 EEST:
ZhSK Ihtiman (Ihtiman) - Mirkovo (Mirkovo)                3:0 awd 
Spartak (Samokov) - Botev 1937 (Ihtiman)                  0:11 

                           Round 17 - postponed match

21 May 2015, Thursday, 18:00 EEST:
ZhSK Ihtiman (Ihtiman) - Spartak (Samokov)                3:0 

                           Round 20

23 May 2015, Saturday, 11:30 EEST:
Benkovski (gr.Kostenets) - Levski (Dolna banya)           3:0 awd 
23 May 2015, Saturday, 17:00 EEST:
Zvezdets (Gorna Malina) - ZhSK Ihtiman (Ihtiman)          2:0 
Botev 1937 (Ihtiman) - Mirkovo (Mirkovo)                  8:1 
24 May 2015, Sunday, 17:00 EEST:
Rilets (Govedartsi) - Keramik (gara Elin Pelin)           0:2 
Pirdop (Pirdop) - Spartak (Samokov)                       3:0 

top


OFG Sofia - iztok 2014/15 - Results grid

---------------------------------------------------------------------------------------------
                                        1.   2.   3.   4.   5.   6.   7.   8.   9.  10.  11. 
---------------------------------------------------------------------------------------------
 1. Botev 1937 (Ihtiman)               XXX  2:1  3:0  2:1  3:1  3:0  8:1  4:2 12:2  5:0  --- 
 2. Keramik (gara Elin Pelin)          0:0  XXX  3:0* 1:1 11:1  3:0  3:1  3:0  9:0  3:0* --- 
 3. Benkovski (gr.Kostenets)           1:0  1:3  XXX  1:0  9:3  3:0  6:1  4:1  6:1  3:0*(4:2)
 4. Pirdop (Pirdop)                    1:2  0:2  2:1  XXX  1:1  2:0  3:1  3:0* 3:0  3:0* --- 
 5. Zvezdets (Gorna Malina)            1:2  0:3  1:3  4:6  XXX  2:1  1:2  2:0  5:0  3:0  --- 
 6. Rilets (Govedartsi)                0:5  0:2  2:4  3:2  2:2  XXX  1:1  5:0  3:1  3:0* --- 
 7. Mirkovo (Mirkovo)                  0:1  0:2  2:5  0:5  1:4  3:0* XXX  2:2  3:0  2:0  --- 
 8. ZhSK Ihtiman (Ihtiman)             1:8  2:4  0:3* 1:3  1:2  2:0  3:0* XXX  3:0  0:2  --- 
 9. Spartak (Samokov)                  0:11 1:5  2:5  0:3* 3:2  2:4  3:0  6:1  XXX  3:0* --- 
10. Levski (Dolna banya)               0:3* 0:3* 0:3* 1:2  1:1  0:0  0:3* 1:2  1:0  XXX  --- 
11. Mativir (Ihtiman)                  --- (0:4) ---  ---  ---  ---  --- (3:0) ---  ---  XXX 
---------------------------------------------------------------------------------------------

top


OFG Sofia - zapad 2014/15

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 |
        | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |

                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Chavdar (Etropole)                 18   14   2   2   62:14   44 [+]    Final
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 2. Tornado (Bezden)                   18   13   2   3   47:14   41             
 3. Petarch (Petarch)                  18   13   1   4   52:27   40             
 4. Dragoman (Dragoman)                18   12   2   4   53:27   38             
 5. Sportist 2006 (Dragovishtitsa)     18    9   2   7   47:32   29             
 6. Iskar 2005 (gara Lakatnik)         18    7   2   9   48:54   23             
 7. Svoge (Svoge)                      18    7   1  10   33:38   22 [+]         
 8. Vihar (Aldomirovtsi)               18    5   3  10   41:62   18             
 9. Iskra 2009 (Iskrets)               18    2   1  15   20:52    7             
10. Tserovo 2006 (Tserovo)             18    0   0  18    3:86    0    [*]      

Notes
  - Chavdar (Etropole) and Svoge (Svoge) join the group.
  - Tserovo 2006 (Tserovo) plays all its matches at the field of their opponents.
  - Dragoman (Dragoman) plays its home matches from round 6 onwards at neutral venues because of works at the stadium in Dragoman.
  - Vihar (Aldomirovtsi) plays its home matches in rounds 9-18 in Slivnitsa.
  - Tserovo 2006 (Tserovo) withdraws after round 11. The team's results up to this point still count and its opponents until the end of the season are awarded 3:0 wins.

                           Round 1

6 September 2014, Saturday, 17:00 EEST:
Tornado (Bezden) - Svoge (Svoge)                          3:0 awd 
Vihar (Aldomirovtsi) - Tserovo 2006 (Tserovo)             postponed 
Petarch (Petarch) - Iskra 2009 (Iskrets)                  3:2 
7 September 2014, Sunday, 10:00 EEST:
Sportist 2006 (Dragov) - Iskar 2005 (gara Lakatnik)       6:1 
7 September 2014, Sunday, 17:00 EEST:
Dragoman (Dragoman) - Chavdar (Etropole)                  postponed 
4 October 2014, Saturday, 16:00 EEST:
Dragoman (Dragoman) - Chavdar (Etropole)                  3:2 
Vihar (Aldomirovtsi) - Tserovo 2006 (Tserovo)             9:1 

                           Round 2

13 September 2014, Saturday, 11:00 EEST:
in Petarch:
Tserovo 2006 (Tserovo) - Petarch (Petarch)                0:3 awd 
13 September 2014, Saturday, 17:00 EEST:
Svoge (Svoge) - Iskar 2005 (gara Lakatnik)                2:0 
Chavdar (Etropole) - Vihar (Aldomirovtsi)                 9:0 
14 September 2014, Sunday, 17:00 EEST:
Iskra 2009 (Iskrets) - Sportist 2006 (Dragovishtitsa)     1:2 
Tornado (Bezden) - Dragoman (Dragoman)                    3:0 awd 

                           Round 3

20 September 2014, Saturday, 11:00 EEST:
Vihar (Aldomirovtsi) - Tornado (Bezden)                   postponed 
20 September 2014, Saturday, 17:00 EEST:
Petarch (Petarch) - Chavdar (Etropole)                    1:5 
Iskar 2005 (gara Lakatnik) - Iskra 2009 (Iskrets)         3:2 
21 September 2014, Sunday, 17:00 EEST:
Dragoman (Dragoman) - Svoge (Svoge)                       5:0 
Sportist 2006 (Dragovishtitsa) - Tserovo 2006 (Tserovo)  11:0 
15 November 2014, Saturday, 15:00 EET:
Vihar (Aldomirovtsi) - Tornado (Bezden)                   0:4 

                           Round 4

27 September 2014, Saturday, 11:00 EEST:
Svoge (Svoge) - Iskra 2009 (Iskrets)                      3:0 awd * 
* - abandoned in 65' at 0:1, when a player from the visitors attacks the
    referee.
Tornado (Bezden) - Petarch (Petarch)                      1:0 
27 September 2014, Saturday, 17:00 EEST:
in gara Lakatnik:
Tserovo 2006 (Tserovo) - Iskar 2005 (gara Lakatnik)       1:9 
Dragoman (Dragoman) - Vihar (Aldomirovtsi)                3:3 
28 September 2014, Sunday, 17:00 EEST:
Chavdar (Etropole) - Sportist 2006 (Dragovishtitsa)       2:1 

                           Round 1 - postponed matches

4 October 2014, Saturday, 16:00 EEST:
Dragoman (Dragoman) - Chavdar (Etropole)                  3:2 
Vihar (Aldomirovtsi) - Tserovo 2006 (Tserovo)             9:1 

                           Round 5

11 October 2014, Saturday, 16:00 EEST:
Vihar (Aldomirovtsi) - Svoge (Svoge)                      5:4 
Petarch (Petarch) - Dragoman (Dragoman)                   1:4 
Iskar 2005 (gara Lakatnik) - Chavdar (Etropole)           2:2 
12 October 2014, Sunday, 16:00 EEST:
Sportist 2006 (Dragovishtitsa) - Tornado (Bezden)         1:0 
Iskra 2009 (Iskrets) - Tserovo 2006 (Tserovo)             3:1 

                           Round 6

18 October 2014, Saturday, 16:00 EEST:
Tornado (Bezden) - Iskar 2005 (gara Lakatnik)             6:1 
Vihar (Aldomirovtsi) - Petarch (Petarch)                  1:2 
19 October 2014, Sunday, 16:00 EEST:
Svoge (Svoge) - Tserovo 2006 (Tserovo)                    6:0 
Chavdar (Etropole) - Iskra 2009 (Iskrets)                 2:1 
in Aldomirovtsi:
Dragoman (Dragoman) - Sportist 2006 (Dragovishtitsa)      2:2 

                           Round 7

25 October 2014, Saturday, 16:00 EEST:
Petarch (Petarch) - Svoge (Svoge)                         postponed 
Iskar 2005 (gara Lakatnik) - Dragoman (Dragoman)          3:5 
in Etropole:
Tserovo 2006 (Tserovo) - Chavdar (Etropole)               postponed 
26 October 2014, Sunday, 16:00 EET:
Sportist 2006 (Dragovishtitsa) - Vihar (Aldomirovtsi)     4:2 
Iskra 2009 (Iskrets) - Tornado (Bezden)                   0:3 awd * 
* - the home team doesn't provide security personnel for the game.
15 November 2014, Saturday, 15:00 EET:
Petarch (Petarch) - Svoge (Svoge)                         postponed 
in Etropole:
Tserovo 2006 (Tserovo) - Chavdar (Etropole)               0:11 
23 November 2014, Sunday, 14:30 EET:
Petarch (Petarch) - Svoge (Svoge)                         6:0 

                           Round 8

1 November 2014, Saturday, 11:00 EET:
Petarch (Petarch) - Sportist 2006 (Dragovishtitsa)        4:1 
1 November 2014, Saturday, 15:00 EET:
Svoge (Svoge) - Chavdar (Etropole)                        1:2 
Tornado (Bezden) - Tserovo 2006 (Tserovo)                 3:0 awd 
Vihar (Aldomirovtsi) - Iskar 2005 (gara Lakatnik)         1:2 
2 November 2014, Sunday, 15:00 EET:
in kv.Maslovo, Kostinbrod:
Dragoman (Dragoman) - Iskra 2009 (Iskrets)                4:1 

                           Round 9

8 November 2014, Saturday, 15:00 EET:
Iskar 2005 (gara Lakatnik) - Petarch (Petarch)            3:4 
(probably) in kv.Maslovo, Kostinbrod:
Tserovo 2006 (Tserovo) - Dragoman (Dragoman)              0:4 
9 November 2014, Sunday, 15:00 EET:
Sportist 2006 (Dragovishtitsa) - Svoge (Svoge)            2:1 
Iskra 2009 (Iskrets) - Vihar (Aldomirovtsi)               1:2 
Chavdar (Etropole) - Tornado (Bezden)                     1:1 

                           Round 3 - postponed match

15 November 2014, Saturday, 15:00 EET:
Vihar (Aldomirovtsi) - Tornado (Bezden)                   0:4 

                           Round 7 - postponed matches

15 November 2014, Saturday, 15:00 EET:
Petarch (Petarch) - Svoge (Svoge)                         postponed 
in Etropole:
Tserovo 2006 (Tserovo) - Chavdar (Etropole)               0:11 

                           Round 7 - postponed match

23 November 2014, Sunday, 14:30 EET:
Petarch (Petarch) - Svoge (Svoge)                         6:0 

                           Round 10

21 March 2015, Saturday, 15:00 EET:
Chavdar (Etropole) - Dragoman (Dragoman)                  1:0 
Tserovo 2006 (Tserovo) - Vihar (Aldomirovtsi)             0:3 awd * 
* - initially abandoned, then awarded following Tserovo 2006's withdrawal.
22 March 2015, Sunday, 11:00 EET:
Iskra 2009 (Iskrets) - Petarch (Petarch)                  1:3 
22 March 2015, Sunday, 15:00 EET:
Svoge (Svoge) - Tornado (Bezden)                          2:1 
Iskar 2005 (gara Lakatnik) - Sportist 2006 (Dragov)       postponed * 
* - postponed due to flooded pitch.
10 April 2015, Friday, 11:00 EEST:
Iskar 2005 (gara Lakatnik) - Sportist 2006 (Dragov)       postponed 
19 April 2015, Sunday, 12:00 EEST:
Iskar 2005 (gara Lakatnik) - Sportist 2006 (Dragov)       6:0 awd * 
* - abandoned in 83' at 3:2, when a player from the visitors attacks the
    referee.

                           Round 11

27 March 2015, Friday, 15:00 EET:
in Sofia, "Tsarsko selo" complex:
Dragoman (Dragoman) - Tornado (Bezden)                    1:3 
28 March 2015, Saturday, 15:00 EET:
Iskar 2005 (gara Lakatnik) - Svoge (Svoge)                3:0 
in Slivnitsa:
Vihar (Aldomirovtsi) - Chavdar (Etropole)                 0:5 
29 March 2015, Sunday, 15:00 EEST:
Sportist 2006 (Dragovishtitsa) - Iskra 2009 (Iskrets)     5:0 
Petarch (Petarch) - Tserovo 2006 (Tserovo)                3:0 awd 

* - Tserovo 2006 (Tserovo) withdraws after round 11. The team's results up
    to this point still count and its opponents until the end of the
    season are awarded 3:0 wins.

                           Round 12

4 April 2015, Saturday, 11:30 EEST:
Iskra 2009 (Iskrets) - Iskar 2005 (gara Lakatnik)         1:1 
4 April 2015, Saturday, 16:00 EEST:
in gara Bov: *
Svoge (Svoge) - Dragoman (Dragoman)                       0:2 
* - in gara Bov, due to an unplayable pitch in Svoge, following floods.
Tornado (Bezden) - Vihar (Aldomirovtsi)                   4:0 awd * 
* - abandoned at 1:1 during the second half, when the visitors leave the
    field of play.
5 April 2015, Sunday, 16:00 EEST:
Chavdar (Etropole) - Petarch (Petarch)                    2:1 
Tserovo 2006 (Tserovo) - Sportist 2006 (Dragovishtitsa)   0:3 awd 

                           Round 10 - postponed match

10 April 2015, Friday, 11:00 EEST:
Iskar 2005 (gara Lakatnik) - Sportist 2006 (Dragov)       postponed 

                           Round 13

10 April 2015, Friday, 11:30 EEST:
in Slivnitsa:
Vihar (Aldomirovtsi) - Dragoman (Dragoman)                2:7 
18 April 2015, Saturday, 16:00 EEST:
Iskra 2009 (Iskrets) - Svoge (Svoge)                      1:4 
19 April 2015, Sunday, 16:00 EEST:
Iskar 2005 (gara Lakatnik) - Tserovo 2006 (Tserovo)       3:0 awd 
Sportist 2006 (Dragovishtitsa) - Chavdar (Etropole)       postponed 
Petarch (Petarch) - Tornado (Bezden)                      0:0 
6 May 2015, Wednesday, 16:00 EEST:
Sportist 2006 (Dragovishtitsa) - Chavdar (Etropole)       2:0 

                           Round 10 - postponed match

19 April 2015, Sunday, 12:00 EEST:
Iskar 2005 (gara Lakatnik) - Sportist 2006 (Dragov)       6:0 awd * 
* - abandoned in 83' at 3:2, when a player from the visitors attacks the
    referee.

                           Round 14

25 April 2015, Saturday, 11:30 EEST:
Tornado (Bezden) - Sportist 2006 (Dragovishtitsa)         2:1 
25 April 2015, Saturday, 16:00 EEST:
Svoge (Svoge) - Vihar (Aldomirovtsi)                      2:2 
Tserovo 2006 (Tserovo) - Iskra 2009 (Iskrets)             0:3 awd 
26 April 2015, Sunday, 16:00 EEST:
Dragoman (Dragoman) - Petarch (Petarch)                   2:4 
Chavdar (Etropole) - Iskar 2005 (gara Lakatnik)           5:1 

                           Round 15

2 May 2015, Saturday, 17:00 EEST:
Iskra 2009 (Iskrets) - Chavdar (Etropole)                 0:4 
3 May 2015, Sunday, 11:30 EEST:
Tserovo 2006 (Tserovo) - Svoge (Svoge)                    0:3 awd 
3 May 2015, Sunday, 17:00 EEST:
Iskar 2005 (gara Lakatnik) - Tornado (Bezden)             4:5 
Sportist 2006 (Dragovishtitsa) - Dragoman (Dragoman)      1:2 
Petarch (Petarch) - Vihar (Aldomirovtsi)                  3:1 

                           Round 13 - postponed match

6 May 2015, Wednesday, 16:00 EEST:
Sportist 2006 (Dragovishtitsa) - Chavdar (Etropole)       2:0 

                           Round 16

9 May 2015, Saturday, 11:30 EEST:
Tornado (Bezden) - Iskra 2009 (Iskrets)                   5:0 
9 May 2015, Saturday, 17:00 EEST:
in Slivnitsa:
Vihar (Aldomirovtsi) - Sportist 2006 (Dragovishtitsa)     3:3 
10 May 2015, Sunday, 17:00 EEST:
Svoge (Svoge) - Petarch (Petarch)                         2:3 
Dragoman (Dragoman) - Iskar 2005 (gara Lakatnik)          3:0 
Chavdar (Etropole) - Tserovo 2006 (Tserovo)               3:0 awd 

                           Round 17

16 May 2015, Saturday, 11:30 EEST:
Iskra 2009 (Iskrets) - Dragoman (Dragoman)                1:3 
16 May 2015, Saturday, 17:00 EEST:
Tserovo 2006 (Tserovo) - Tornado (Bezden)                 0:3 awd 
17 May 2015, Sunday, 11:30 EEST:
Sportist 2006 (Dragovishtitsa) - Petarch (Petarch)        2:3 
17 May 2015, Sunday, 17:00 EEST:
Chavdar (Etropole) - Svoge (Svoge)                        3:0 awd * 
* - initially 0:3, then Svoge is awarded a 0:3 loss for using an
    ineligible player.
Iskar 2005 (gara Lakatnik) - Vihar (Aldomirovtsi)         6:3 

                           Round 18

23 May 2015, Saturday, 17:00 EEST:
Svoge (Svoge) - Sportist 2006 (Dragovishtitsa)            3:0 
in Slivnitsa:
Vihar (Aldomirovtsi) - Iskra 2009 (Iskrets)               4:2 
Tornado (Bezden) - Chavdar (Etropole)                     0:3 awd * 
* - the home team doesn't show up.
24 May 2015, Sunday, 17:00 EEST:
Petarch (Petarch) - Iskar 2005 (gara Lakatnik)            8:0 
Dragoman (Dragoman) - Tserovo 2006 (Tserovo)              3:0 awd 

top


OFG Sofia - zapad 2014/15 - Results grid

----------------------------------------------------------------------------------------
                                        1.   2.   3.   4.   5.   6.   7.   8.   9.  10. 
----------------------------------------------------------------------------------------
 1. Chavdar (Etropole)                 XXX  1:1  2:1  1:0  2:1  5:1  3:0* 9:0  2:1  3:0*
 2. Tornado (Bezden)                   0:3* XXX  1:0  3:0* 2:1  6:1  3:0* 4:0* 5:0  3:0*
 3. Petarch (Petarch)                  1:5  0:0  XXX  1:4  4:1  8:0  6:0  3:1  3:2  3:0*
 4. Dragoman (Dragoman)                3:2  1:3  2:4  XXX  2:2  3:0  5:0  3:3  4:1  3:0*
 5. Sportist 2006 (Dragovishtitsa)     2:0  1:0  2:3  1:2  XXX  6:1  2:1  4:2  5:0 11:0 
 6. Iskar 2005 (gara Lakatnik)         2:2  4:5  3:4  3:5  6:0* XXX  3:0  6:3  3:2  3:0*
 7. Svoge (Svoge)                      1:2  2:1  2:3  0:2  3:0  2:0  XXX  2:2  3:0* 6:0 
 8. Vihar (Aldomirovtsi)               0:5  0:4  1:2  2:7  3:3  1:2  5:4  XXX  4:2  9:1 
 9. Iskra 2009 (Iskrets)               0:4  0:3* 1:3  1:3  1:2  1:1  1:4  1:2  XXX  3:1 
10. Tserovo 2006 (Tserovo)             0:11 0:3* 0:3* 0:4  0:3* 1:9  0:3* 0:3* 0:3* XXX 
----------------------------------------------------------------------------------------

top


OFG Sofia 2014/15 - Final

                           Final:

30 May 2015, Saturday, 17:00 h:
in Sofia, "NSA" st.:
Botev 1937 (Ihtiman) - Chavdar (Etropole)                 1:0

top