OFG Montana 2014/15


A OFG Montana 2014/15

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 |
        | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |

                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Kariana (Erden)                    26   25   0   1  139:14   75        Champion 
-------------------------------------------------------------------
 2. Pastrina 2012 (Montana)            26   20   5   1   82:24   65                 
 3. Varshets 2012 (Varshets)           26   17   3   6   73:27   54                 
 4. Shurdanitsa (Georgi Damyanovo)     26   15   5   6   82:30   50                 
 5. Vihar 23 (Nikolovo)                26   13   6   7   70:33   45                 
 6. Septemvri 2009 (Lehchevo)          26   12   3  11   55:53   39                 
 7. Vihar (Barzia)                     26    8   9   9   33:45   33                 
 8. Lencho (Yakimovo)                  26    9   1  16   58:83   28                 
 9. Smolyanovtsi (Smolyanovtsi)        26    7   3  16   32:67   24 [+]              [1 1 0  3:2  4]
10. Varshets 99 (Varshets)             26    7   3  16   35:72   24 [+][*]           [0 1 1  2:3  1]
11. Boychinovtsi (Boychinovtsi)        26    7   2  17   40:87   23                 
12. Kiprovets (Chiprovtsi)             26    7   1  18   41:83   22                  [1 0 1 11:7  3]
13. Botev 1930 (Kobilyak)              26    7   1  18   40:94   22                  [1 0 1  7:11 3]
-------------------------------------------------------------------
14. Rasovo (Rasovo)                    26    5   4  17   41:109  19        Relegated

Notes
  - Santos (Dolno Belotintsi), 14th last season; is relegated to "B" OFG.
  - Smolyanovtsi (Smolyanovtsi), 1st in "B" OFG last season; is promoted to "A" OFG.
  - Septemvri (Medkovets), 10th last season; voluntarily demotes to "B" OFG.
  - Varshets 99 (Varshets), which participated hors concours in the spring part of "B" OFG last season; is promoted to "A" OFG after the team "declares, that is going to develop its youth academy, aiming at promotion to "V" grupa".
  - Pastrina 2012 (Montana) plays its home games in Nikolovo.
  - Shurdanitsa (Georgi Damyanovo) plays its home games in Blagovo, due to works at the stadium in Georgi Damyanovo.
  - Kiprovets (Chiprovtsi) plays its home games in Prevala.

                           Round 1

23-24 August 2014, Saturday-Sunday, 18:00 EEST:
Varshets 99 (Varshets) - Smolyanovtsi (Smolyanovtsi)      0:0 
in Nikolovo:
Pastrina 2012 (Montana) - Shurdanitsa (Georgi Damyanovo)  3:2 
Kariana (Erden) - Lencho (Yakimovo)                       5:0 
Botev 1930 (Kobilyak) - Vihar (Barzia)                    1:2 
Boychinovtsi (Boychinovtsi) - Kiprovets (Chiprovtsi)      1:2 
Rasovo (Rasovo) - Septemvri 2009 (Lehchevo)               1:1 
Vihar 23 (Nikolovo) - Varshets 2012 (Varshets)            5:2 

                           Round 2

30-31 August 2014, Saturday-Sunday, 18:00 EEST:
Smolyanovtsi (Smolyanovtsi) - Varshets 2012 (Varshets)    1:4 
Septemvri 2009 (Lehchevo) - Vihar 23 (Nikolovo)           2:3 
in Prevala:
Kiprovets (Chiprovtsi) - Rasovo (Rasovo)                  2:5 
Vihar (Barzia) - Boychinovtsi (Boychinovtsi)              2:0 
Lencho (Yakimovo) - Botev 1930 (Kobilyak)                 3:0 
in Blagovo:
Shurdanitsa (Georgi Damyanovo) - Kariana (Erden)          0:1 
Varshets 99 (Varshets) - Pastrina 2012 (Montana)          1:4 

                           Round 3

3 September 2014, Wednesday, 17:00 EEST:
Vihar 23 (Nikolovo) - Kiprovets (Chiprovtsi)              3:0 
6 September 2014, Saturday, 17:00 EEST:
Kariana (Erden) - Varshets 99 (Varshets)                  6:0 
Boychinovtsi (Boychinovtsi) - Lencho (Yakimovo)           2:2 
Rasovo (Rasovo) - Vihar (Barzia)                          3:2 
Varshets 2012 (Varshets) - Septemvri 2009 (Lehchevo)      3:1 
7 September 2014, Sunday, 17:00 EEST:
in Nikolovo:
Pastrina 2012 (Montana) - Smolyanovtsi (Smolyanovtsi)     3:1 
Botev 1930 (Kobilyak) - Shurdanitsa (Georgi Damyanovo)    0:2 

                           Round 4

13-14 September 2014, Saturday-Sunday, 17:00 EEST:
Smolyanovtsi (Smolyanovtsi) - Septemvri 2009 (Lehchevo)   1:2 
in Prevala:
Kiprovets (Chiprovtsi) - Varshets 2012 (Varshets)         0:5 
Vihar (Barzia) - Vihar 23 (Nikolovo)                      2:2 
Lencho (Yakimovo) - Rasovo (Rasovo)                       5:1 
in Blagovo:
Shurdanitsa (G.Damyanovo) - Boychinovtsi (Boychinovtsi)   5:0 
Varshets 99 (Varshets) - Botev 1930 (Kobilyak)            7:1 
13 September 2014, Saturday, 17:00 EEST:
in Nikolovo:
Pastrina 2012 (Montana) - Kariana (Erden)                 3:2 

                           Round 5

20 September 2014, Saturday, 17:00 EEST:
Vihar 23 (Nikolovo) - Lencho (Yakimovo)                   9:0 
21 September 2014, Sunday, 17:00 EEST:
Kariana (Erden) - Smolyanovtsi (Smolyanovtsi)             9:0 
Rasovo (Rasovo) - Shurdanitsa (Georgi Damyanovo)          3:0 
20-21 September 2014, Saturday-Sunday, 17:00 EEST:
Botev 1930 (Kobilyak) - Pastrina 2012 (Montana)           1:8 
Boychinovtsi (Boychinovtsi) - Varshets 99 (Varshets)      4:2 
Varshets 2012 (Varshets) - Vihar (Barzia)                 3:0 
Septemvri 2009 (Lehchevo) - Kiprovets (Chiprovtsi)        4:2 

                           Round 6

27-28 September 2014, Saturday-Sunday, 17:00 EEST:
Smolyanovtsi (Smolyanovtsi) - Kiprovets (Chiprovtsi)      1:0 
Vihar (Barzia) - Septemvri 2009 (Lehchevo)                2:0 
Lencho (Yakimovo) - Varshets 2012 (Varshets)              0:1 
Varshets 99 (Varshets) - Rasovo (Rasovo)                  2:1 
in Nikolovo:
Pastrina 2012 (Montana) - Boychinovtsi (Boychinovtsi)     7:0 
Kariana (Erden) - Botev 1930 (Kobilyak)                  11:0 
27 September 2014, Saturday, 17:00 EEST:
in Blagovo:
Shurdanitsa (Georgi Damyanovo) - Vihar 23 (Nikolovo)      1:1 

                           Round 7

11-12 October 2014, Saturday-Sunday, 16:00 EEST:
Botev 1930 (Kobilyak) - Smolyanovtsi (Smolyanovtsi)       2:0 
Boychinovtsi (Boychinovtsi) - Kariana (Erden)             0:5 
Rasovo (Rasovo) - Pastrina 2012 (Montana)                 1:3 
Vihar 23 (Nikolovo) - Varshets 99 (Varshets)              0:1 
Varshets 2012 (Varshets) - Shurdanitsa (Georgi Damyanovo) 3:1 
Septemvri 2009 (Lehchevo) - Lencho (Yakimovo)             4:2 
in Prevala:
Kiprovets (Chiprovtsi) - Vihar (Barzia)                   1:5 

                           Round 8

18-19 October 2014, Saturday-Sunday, 16:00 EEST:
Smolyanovtsi (Smolyanovtsi) - Vihar (Barzia)              1:0 
Lencho (Yakimovo) - Kiprovets (Chiprovtsi)                6:3 
in Blagovo:
Shurdanitsa (G.Damyanovo) - Septemvri 2009 (Lehchevo)     1:1 
Varshets 99 (Varshets) - Varshets 2012 (Varshets)         1:4 
Kariana (Erden) - Rasovo (Rasovo)                        11:0 
Botev 1930 (Kobilyak) - Boychinovtsi (Boychinovtsi)       2:0 
18 October 2014, Saturday, 16:00 EEST:
in Nikolovo:
Pastrina 2012 (Montana) - Vihar 23 (Nikolovo)             1:1 

                           Round 9

25 October 2014, Saturday, 13:30 EEST:
Rasovo (Rasovo) - Botev 1930 (Kobilyak)                   5:2 
25 October 2014, Saturday, 14:00 EEST:
Vihar 23 (Nikolovo) - Kariana (Erden)                     0:3 
25 October 2014, Saturday, 14:15 EEST:
in Prevala:
Kiprovets (Chiprovtsi) - Shurdanitsa (Georgi Damyanovo)   1:5 
25 October 2014, Saturday, 15:00 EEST:
Boychinovtsi (Boychinovtsi) - Smolyanovtsi (Smolyanovtsi) 5:1 
26 October 2014, Sunday, 15:00 EET:
Varshets 2012 (Varshets) - Pastrina 2012 (Montana)        0:0 
Septemvri 2009 (Lehchevo) - Varshets 99 (Varshets)        6:0 
in Yakimovo: *
Vihar (Barzia) - Lencho (Yakimovo)                        2:1 
* - in Yakimovo on mutual agreement. The return game in spring is played
    in Barzia.

                           Round 10

1-2 November 2014, Saturday-Sunday, 14:30 EET:
Smolyanovtsi (Smolyanovtsi) - Lencho (Yakimovo)           1:4 
Varshets 99 (Varshets) - Kiprovets (Chiprovtsi)           1:2 
Botev 1930 (Kobilyak) - Vihar 23 (Nikolovo)               1:3 
Boychinovtsi (Boychinovtsi) - Rasovo (Rasovo)             1:1 
1 November 2014, Saturday, 14:30 EET:
in Blagovo:
Shurdanitsa (Georgi Damyanovo) - Vihar (Barzia)           7:0 
in Nikolovo:
Pastrina 2012 (Montana) - Septemvri 2009 (Lehchevo)       2:0 
2 November 2014, Sunday, 14:30 EET:
Kariana (Erden) - Varshets 2012 (Varshets)                2:0 

                           Round 11

8-9 November 2014, Saturday-Sunday, 14:30 EET:
Rasovo (Rasovo) - Smolyanovtsi (Smolyanovtsi)             7:2 
Vihar 23 (Nikolovo) - Boychinovtsi (Boychinovtsi)         5:1 
Varshets 2012 (Varshets) - Botev 1930 (Kobilyak)          8:1 
Septemvri 2009 (Lehchevo) - Kariana (Erden)               0:5 
in Prevala:
Kiprovets (Chiprovtsi) - Pastrina 2012 (Montana)          0:4 
Vihar (Barzia) - Varshets 99 (Varshets)                   3:1 
Lencho (Yakimovo) - Shurdanitsa (Georgi Damyanovo)        2:7 

                           Round 12

15-16 November 2014, Saturday-Sunday, 14:30 EET:
Smolyanovtsi (Smolyanovtsi) - Shurdanitsa (G.Damyanovo)   2:2 
Varshets 99 (Varshets) - Lencho (Yakimovo)                3:0 
in Nikolovo:
Pastrina 2012 (Montana) - Vihar (Barzia)                  1:1 
Kariana (Erden) - Kiprovets (Chiprovtsi)                  7:1 
Botev 1930 (Kobilyak) - Septemvri 2009 (Lehchevo)         0:8 
Boychinovtsi (Boychinovtsi) - Varshets 2012 (Varshets)    0:2 * 
* - Boychinovtsi is banned with playing 1 home match at a neutral venue
    due to incidents during or after the game.
Rasovo (Rasovo) - Vihar 23 (Nikolovo)                     1:3 

                           Round 13

22 November 2014, Saturday, 14:30 EET:
Varshets 2012 (Varshets) - Rasovo (Rasovo)                6:1 
Septemvri 2009 (Lehchevo) - Boychinovtsi (Boychinovtsi)   4:2 
Lencho (Yakimovo) - Pastrina 2012 (Montana)               2:3 
in Blagovo:
Shurdanitsa (Georgi Damyanovo) - Varshets 99 (Varshets)   5:1 
23 November 2014, Sunday, 14:30 EET:
Vihar 23 (Nikolovo) - Smolyanovtsi (Smolyanovtsi)         1:1 
in Prevala:
Kiprovets (Chiprovtsi) - Botev 1930 (Kobilyak)            9:4 
Vihar (Barzia) - Kariana (Erden)                          0:2 * 
* - Vihar is banned with playing 2 home matches at a neutral venue due to
    incidents during or after the game.

                           Round 14

28 February 2015, Saturday, 15:00 EET:
Shurdanitsa (Georgi Damyanovo) - Pastrina 2012 (Montana)  1:2 
1 March 2015, Sunday, 15:00 EET:
Smolyanovtsi (Smolyanovtsi) - Varshets 99 (Varshets)      3:2 
Lencho (Yakimovo) - Kariana (Erden)                       1:8 
in Georgi Damyanovo: *
Vihar (Barzia) - Botev 1930 (Kobilyak)                    1:1 
* - at a neutral venue due to Vihar serving a home match ban.
Kiprovets (Chiprovtsi) - Boychinovtsi (Boychinovtsi)      1:2 
Septemvri 2009 (Lehchevo) - Rasovo (Rasovo)               9:1 
Varshets 2012 (Varshets) - Vihar 23 (Nikolovo)            1:1 

                           Round 15

7 March 2015, Saturday, 15:00 EET:
Kariana (Erden) - Shurdanitsa (Georgi Damyanovo)          postponed 
in Nikolovo:
Pastrina 2012 (Montana) - Varshets 99 (Varshets)          postponed 
8 March 2015, Sunday, 15:00 EET:
Varshets 2012 (Varshets) - Smolyanovtsi (Smolyanovtsi)    postponed 
Vihar 23 (Nikolovo) - Septemvri 2009 (Lehchevo)           postponed 
Rasovo (Rasovo) - Kiprovets (Chiprovtsi)                  postponed 
in Dolno Belotintsi: *
Boychinovtsi (Boychinovtsi) - Vihar (Barzia)              postponed 
* - at a neutral venue due to Boychinovtsi serving a home match ban.
Botev 1930 (Kobilyak) - Lencho (Yakimovo)                 postponed 
5 May 2015, Tuesday, 18:00 EEST:
Varshets 2012 (Varshets) - Smolyanovtsi (Smolyanovtsi)    3:2 
Vihar 23 (Nikolovo) - Septemvri 2009 (Lehchevo)           5:1 
6 May 2015, Wednesday, 10:30 EEST:
in Dolno Belotintsi:
Boychinovtsi (Boychinovtsi) - Vihar (Barzia)              4:1 
in Nikolovo:
Pastrina 2012 (Montana) - Varshets 99 (Varshets)          1:1 
6 May 2015, Wednesday, 17:00 EEST:
Rasovo (Rasovo) - Kiprovets (Chiprovtsi)                  0:2 
Botev 1930 (Kobilyak) - Lencho (Yakimovo)                 2:4 
6 May 2015, Wednesday, 18:00 EEST:
in Montana, "Ogosta" st. - artificial field:
Kariana (Erden) - Shurdanitsa (Georgi Damyanovo)          4:1 

                           Round 16

14 March 2015, Saturday, 15:00 EET:
in Dolno Belotintsi:
Smolyanovtsi (Smolyanovtsi) - Pastrina 2012 (Montana)     1:3 
Varshets 99 (Varshets) - Kariana (Erden)                  postponed 
in Kobilyak:
Shurdanitsa (Georgi Damyanovo) - Botev 1930 (Kobilyak)    3:0 
Lencho (Yakimovo) - Boychinovtsi (Boychinovtsi)           5:3 
in Rasovo: *
Vihar (Barzia) - Rasovo (Rasovo)                          1:1 
* - at a neutral venue due to Vihar serving a home match ban.
15 March 2015, Sunday, 15:00 EET:
in Montana, "Ogosta" st. - artificial field:
Kiprovets (Chiprovtsi) - Vihar 23 (Nikolovo)              0:6 
Septemvri 2009 (Lehchevo) - Varshets 2012 (Varshets)      2:1 
15 April 2015, Wednesday, 17:30 EEST:
Varshets 99 (Varshets) - Kariana (Erden)                  0:3 awd 

                           Round 17

21 March 2015, Saturday, 15:00 EET:
Septemvri 2009 (Lehchevo) - Smolyanovtsi (Smolyanovtsi)   2:1 
Rasovo (Rasovo) - Lencho (Yakimovo)                       3:4 
Boychinovtsi (Boychinovtsi) - Shurdanitsa (G.Damyanovo)   1:7 
in Montana, "Ogosta" st. - artificial field:
Kariana (Erden) - Pastrina 2012 (Montana)                 2:0 
22 March 2015, Sunday, 15:00 EET:
Varshets 2012 (Varshets) - Kiprovets (Chiprovtsi)         2:0 
Vihar 23 (Nikolovo) - Vihar (Barzia)                      1:1 
Botev 1930 (Kobilyak) - Varshets 99 (Varshets)            2:0 

                           Round 18

28 March 2015, Saturday, 15:00 EET:
Smolyanovtsi (Smolyanovtsi) - Kariana (Erden)             1:4 
Varshets 99 (Varshets) - Boychinovtsi (Boychinovtsi)      3:1 
in Rasovo:
Shurdanitsa (Georgi Damyanovo) - Rasovo (Rasovo)          4:0 
Lencho (Yakimovo) - Vihar 23 (Nikolovo)                   0:2 
Vihar (Barzia) - Varshets 2012 (Varshets)                 1:1 
29 March 2015, Sunday, 15:00 EEST:
in Nikolovo:
Pastrina 2012 (Montana) - Botev 1930 (Kobilyak)           1:0 
Kiprovets (Chiprovtsi) - Septemvri 2009 (Lehchevo)        0:1 

                           Round 19

4 April 2015, Saturday, 14:00 EEST:
Vihar 23 (Nikolovo) - Shurdanitsa (Georgi Damyanovo)      0:3 
4 April 2015, Saturday, 14:30 EEST:
Boychinovtsi (Boychinovtsi) - Pastrina 2012 (Montana)     2:8 
4 April 2015, Saturday, 16:00 EEST:
Varshets 2012 (Varshets) - Lencho (Yakimovo)              4:1 
Rasovo (Rasovo) - Varshets 99 (Varshets)                  3:3 
4 April 2015, Saturday, 16:30 EEST:
Septemvri 2009 (Lehchevo) - Vihar (Barzia)                3:0 
5 April 2015, Sunday, 16:00 EEST:
Kiprovets (Chiprovtsi) - Smolyanovtsi (Smolyanovtsi)      2:0 
Botev 1930 (Kobilyak) - Kariana (Erden)                   1:6 

                           Round 20

10 April 2015, Friday, 16:00 EEST:
in Nikolovo:
Pastrina 2012 (Montana) - Rasovo (Rasovo)                 7:0 awd * 
* - abandoned at 4:1 in 14', when a player from the visitors, who started
    the match with 7 players, is injured.
11 April 2015, Saturday, 16:00 EEST:
Smolyanovtsi (Smolyanovtsi) - Botev 1930 (Kobilyak)       1:0 
Shurdanitsa (Georgi Damyanovo) - Varshets 2012 (Varshets) 1:0 
Vihar (Barzia) - Kiprovets (Chiprovtsi)                   0:0 
12 April 2015, Sunday, 16:00 EEST:
in Boychinovtsi:
Kariana (Erden) - Boychinovtsi (Boychinovtsi)             5:0 
Varshets 99 (Varshets) - Vihar 23 (Nikolovo)              postponed 
Lencho (Yakimovo) - Septemvri 2009 (Lehchevo)             0:2 
30 May 2015, Saturday, 17:00 EEST:
Varshets 99 (Varshets) - Vihar 23 (Nikolovo)              0:3 

                           Round 16 - postponed match

15 April 2015, Wednesday, 17:30 EEST:
Varshets 99 (Varshets) - Kariana (Erden)                  0:3 awd 

                           Round 21

18 April 2015, Saturday, 15:00 EEST:
Vihar 23 (Nikolovo) - Pastrina 2012 (Montana)             0:2 
18 April 2015, Saturday, 16:00 EEST:
Septemvri 2009 (Lehchevo) - Shurdanitsa (G.Damyanovo)     1:1 
Varshets 2012 (Varshets) - Varshets 99 (Varshets)         1:0 
Rasovo (Rasovo) - Kariana (Erden)                         0:9 
19 April 2015, Sunday, 16:00 EEST:
Vihar (Barzia) - Smolyanovtsi (Smolyanovtsi)              3:0 awd 
Kiprovets (Chiprovtsi) - Lencho (Yakimovo)                4:2 
Boychinovtsi (Boychinovtsi) - Botev 1930 (Kobilyak)       3:2 

                           Round 22

25 April 2015, Saturday, 15:00 EEST:
in Nikolovo:
Pastrina 2012 (Montana) - Varshets 2012 (Varshets)        1:0 
25 April 2015, Saturday, 16:00 EEST:
Smolyanovtsi (Smolyanovtsi) - Boychinovtsi (Boychinovtsi) 3:1 
Kariana (Erden) - Vihar 23 (Nikolovo)                     2:1 
Varshets 99 (Varshets) - Septemvri 2009 (Lehchevo)        2:0 
Shurdanitsa (Georgi Damyanovo) - Kiprovets (Chiprovtsi)   4:1 
in Barzia: *
Lencho (Yakimovo) - Vihar (Barzia)                        1:2 
* - in Barzia on mutual agreement from round 9.
26 April 2015, Sunday, 16:00 EEST:
Botev 1930 (Kobilyak) - Rasovo (Rasovo)                   9:2 

                           Round 23

2 May 2015, Saturday, 17:00 EEST:
Vihar (Barzia) - Shurdanitsa (Georgi Damyanovo)           0:0 
Septemvri 2009 (Lehchevo) - Pastrina 2012 (Montana)       0:1 
Varshets 2012 (Varshets) - Kariana (Erden)                3:4 
Rasovo (Rasovo) - Boychinovtsi (Boychinovtsi)             0:2 
3 May 2015, Sunday, 17:00 EEST:
Lencho (Yakimovo) - Smolyanovtsi (Smolyanovtsi)           2:0 
Kiprovets (Chiprovtsi) - Varshets 99 (Varshets)           4:2 
Vihar 23 (Nikolovo) - Botev 1930 (Kobilyak)               1:2 

                           Round 15 - postponed matches

5 May 2015, Tuesday, 18:00 EEST:
Varshets 2012 (Varshets) - Smolyanovtsi (Smolyanovtsi)    3:2 
Vihar 23 (Nikolovo) - Septemvri 2009 (Lehchevo)           5:1 
6 May 2015, Wednesday, 10:30 EEST:
in Dolno Belotintsi:
Boychinovtsi (Boychinovtsi) - Vihar (Barzia)              4:1 
in Nikolovo:
Pastrina 2012 (Montana) - Varshets 99 (Varshets)          1:1 
6 May 2015, Wednesday, 17:00 EEST:
Rasovo (Rasovo) - Kiprovets (Chiprovtsi)                  0:2 
Botev 1930 (Kobilyak) - Lencho (Yakimovo)                 2:4 
6 May 2015, Wednesday, 18:00 EEST:
in Montana, "Ogosta" st. - artificial field:
Kariana (Erden) - Shurdanitsa (Georgi Damyanovo)          4:1 

                           Round 24

9 May 2015, Saturday, 17:00 EEST:
Smolyanovtsi (Smolyanovtsi) - Rasovo (Rasovo)             4:0 awd 
Boychinovtsi (Boychinovtsi) - Vihar 23 (Nikolovo)         2:5 
in Nikolovo:
Pastrina 2012 (Montana) - Kiprovets (Chiprovtsi)          5:0 
Shurdanitsa (Georgi Damyanovo) - Lencho (Yakimovo)        4:2 
10 May 2015, Sunday, 17:00 EEST:
Botev 1930 (Kobilyak) - Varshets 2012 (Varshets)          0:4 
Kariana (Erden) - Septemvri 2009 (Lehchevo)              11:0 
Varshets 99 (Varshets) - Vihar (Barzia)                   1:0 

                           Round 25

16 May 2015, Saturday, 17:00 EEST:
Shurdanitsa (G.Damyanovo) - Smolyanovtsi (Smolyanovtsi)   6:1 
Lencho (Yakimovo) - Varshets 99 (Varshets)                6:1 
Vihar (Barzia) - Pastrina 2012 (Montana)                  2:2 
in Montana, "Ogosta" st - artificial pitch:
Kiprovets (Chiprovtsi) - Kariana (Erden)                  2:5 
Septemvri 2009 (Lehchevo) - Botev 1930 (Kobilyak)         0:3 
Varshets 2012 (Varshets) - Boychinovtsi (Boychinovtsi)    6:0 
Vihar 23 (Nikolovo) - Rasovo (Rasovo)                     9:0 

                           Round 26

23 May 2015, Saturday, 15:00 EEST:
Smolyanovtsi (Smolyanovtsi) - Vihar 23 (Nikolovo)         3:0 awd 
Rasovo (Rasovo) - Varshets 2012 (Varshets)                1:6 
Boychinovtsi (Boychinovtsi) - Septemvri 2009 (Lehchevo)   3:1 
Botev 1930 (Kobilyak) - Kiprovets (Chiprovtsi)            3:2 
in Dolno Belotintsi:
Kariana (Erden) - Vihar (Barzia)                          7:0 
in Nikolovo:
Pastrina 2012 (Montana) - Lencho (Yakimovo)               7:3 
Varshets 99 (Varshets) - Shurdanitsa (Georgi Damyanovo)   0:9 

                           Round 20 - postponed match

30 May 2015, Saturday, 17:00 EEST:
Varshets 99 (Varshets) - Vihar 23 (Nikolovo)              0:3 

top


A OFG Montana 2014/15 - Results grid

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                        1.   2.   3.   4.   5.   6.   7.   8.   9.  10.  11.  12.  13.  14. 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 1. Kariana (Erden)                    XXX  2:0  2:0  4:1  2:1 11:0  7:0  5:0  9:0  6:0  5:0  7:1 11:0 11:0 
 2. Pastrina 2012 (Montana)            3:2  XXX  1:0  3:2  1:1  2:0  1:1  7:3  3:1  1:1  7:0  5:0  1:0  7:0*
 3. Varshets 2012 (Varshets)           3:4  0:0  XXX  3:1  1:1  3:1  3:0  4:1  3:2  1:0  6:0  2:0  8:1  6:1 
 4. Shurdanitsa (Georgi Damyanovo)     0:1  1:2  1:0  XXX  1:1  1:1  7:0  4:2  6:1  5:1  5:0  4:1  3:0  4:0 
 5. Vihar 23 (Nikolovo)                0:3  0:2  5:2  0:3  XXX  5:1  1:1  9:0  1:1  0:1  5:1  3:0  1:2  9:0 
 6. Septemvri 2009 (Lehchevo)          0:5  0:1  2:1  1:1  2:3  XXX  3:0  4:2  2:1  6:0  4:2  4:2  0:3  9:1 
 7. Vihar (Barzia)                     0:2  2:2  1:1  0:0  2:2  2:0  XXX  2:1  3:0* 3:1  2:0  0:0  1:1  1:1 
 8. Lencho (Yakimovo)                  1:8  2:3  0:1  2:7  0:2  0:2  1:2  XXX  2:0  6:1  5:3  6:3  3:0  5:1 
 9. Smolyanovtsi (Smolyanovtsi)        1:4  1:3  1:4  2:2  3:0* 1:2  1:0  1:4  XXX  3:2  3:1  1:0  1:0  4:0*
10. Varshets 99 (Varshets)             0:3* 1:4  1:4  0:9  0:3  2:0  1:0  3:0  0:0  XXX  3:1  1:2  7:1  2:1 
11. Boychinovtsi (Boychinovtsi)        0:5  2:8  0:2  1:7  2:5  3:1  4:1  2:2  5:1  4:2  XXX  1:2  3:2  1:1 
12. Kiprovets (Chiprovtsi)             2:5  0:4  0:5  1:5  0:6  0:1  1:5  4:2  2:0  4:2  1:2  XXX  9:4  2:5 
13. Botev 1930 (Kobilyak)              1:6  1:8  0:4  0:2  1:3  0:8  1:2  2:4  2:0  2:0  2:0  3:2  XXX  9:2 
14. Rasovo (Rasovo)                    0:9  1:3  1:6  3:0  1:3  1:1  3:2  3:4  7:2  3:3  0:2  0:2  5:2  XXX 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

top


B OFG Montana 2014/15

| Results grid |

Rounds: | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 |
        | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |

                           Final Standings:

                                        M    W   D   L    GD      P

 1. Lyuta (Vladimirovo)                24   21   1   2  107:23   64        Promoted
-------------------------------------------------------------------
 2. Levski 2012 (Lom)                  24   19   2   3   92:29   59 [+]            
 3. Zlatia (Valchedram)                24   17   2   5   96:34   53 [+]            
 4. Dunav (Dolni Tsibar)               24   16   3   5   77:31   51                
 5. Santos (Dolno Belotintsi)          24   14   2   8   73:39   44 [-]            
 6. Benkovski (Septemvriytsi)          24   10   3  11   75:74   33 [+]            
 7. Septemvri (Medkovets)              24    9   2  13   62:69   29 [-][*]          [1 0 1  7:5  3]
 8. Selyak (Stubel)                    24    9   2  13   56:62   29                 [1 0 1  5:7  3]
 9. Dinamo (Madan)                     24    8   1  15   53:71   25                
10. Sportist (Blagovo)                 24    7   2  15   41:70   23 [+]            
11. Levski (Komoshtitsa)               24    6   3  15   45:87   21                
12. Haydut 2014 (Erden)                24    6   1  17   31:79   19 [+]            
13. Bazel 2014 (Marchevo)              24    2   0  22   31:171   6 [+]            

Notes
  - Santos (Dolno Belotintsi), 14th in "A" OFG last season; is relegated to "B" OFG.
  - Smolyanovtsi (Smolyanovtsi), 1st in "B" OFG last season; is promoted to "A" OFG.
  - Septemvri (Medkovets), 10th last season; voluntarily demotes to "B" OFG.
  - Varshets 99 (Varshets), which participated hors concours in the spring part of "B" OFG last season; is promoted to "A" OFG after the team "declares, that is going to develop its youth academy, aiming at promotion to "V" grupa".
  - Benkovski (Gabrovnitsa), 4th last season; withdraws.
  - Haydut 2014 (Erden), Zlatia (Valchedram), Benkovski (Septemvriytsi), Sportist (Blagovo), Bazel 2014 (Marchevo) and Levski 2012 (Lom) join the group.
  - Haydut 2014 (Erden) plays its home matches in rounds 14-26 in Boychinovtsi due to a reconstruction of the stadium in Erden.

                           Round 1

30-31 August 2014, Saturday-Sunday, 18:00 EEST:
Zlatia (Valchedram) - Dinamo (Madan)                      5:3 
Selyak (Stubel) - Septemvri (Medkovets)                   4:1 
Haydut 2014 (Erden) - Bazel 2014 (Marchevo)               2:1 
Dunav (Dolni Tsibar) - Santos (Dolno Belotintsi)          1:0 
Lyuta (Vladimirovo) - Sportist (Blagovo)                  6:2 
Benkovski (Septemvriytsi) - Levski (Komoshtitsa)          5:3 
Levski 2012 (Lom)                                         bye

                           Round 2

6-7 September 2014, Saturday-Sunday, 17:00 EEST:
Levski (Komoshtitsa) - Levski 2012 (Lom)                  0:3 
Sportist (Blagovo) - Benkovski (Septemvriytsi)            2:1 
Santos (Dolno Belotintsi) - Lyuta (Vladimirovo)           1:3 
Bazel 2014 (Marchevo) - Dunav (Dolni Tsibar)              0:8 
Septemvri (Medkovets) - Haydut 2014 (Erden)               4:0 
Zlatia (Valchedram) - Selyak (Stubel)                     2:1 
Dinamo (Madan)                                            bye

                           Round 3

13-14 September 2014, Saturday-Sunday, 17:00 EEST:
Selyak (Stubel) - Dinamo (Madan)                          3:1 
Haydut 2014 (Erden) - Zlatia (Valchedram)                 2:3 
Dunav (Dolni Tsibar) - Septemvri (Medkovets)              5:0 
Lyuta (Vladimirovo) - Bazel 2014 (Marchevo)               8:0 
Benkovski (Septemvriytsi) - Santos (Dolno Belotintsi)     4:1 
Levski 2012 (Lom) - Sportist (Blagovo)                    postponed 
4 October 2014, Saturday, 16:30 EEST:
Levski 2012 (Lom) - Sportist (Blagovo)                    3:2 
Levski (Komoshtitsa)                                      bye

                           Round 4

20-21 September 2014, Saturday-Sunday, 17:00 EEST:
Dinamo (Madan) - Levski (Komoshtitsa)                     2:0 
Santos (Dolno Belotintsi) - Levski 2012 (Lom)             2:3 
Bazel 2014 (Marchevo) - Benkovski (Septemvriytsi)         3:0 awd * 
* - initially 2:9. Then Benkovski is awarded a 0:3 loss due them using an
    ineligible player.
Septemvri (Medkovets) - Lyuta (Vladimirovo)               0:6 
Zlatia (Valchedram) - Dunav (Dolni Tsibar)                0:1 
Selyak (Stubel) - Haydut 2014 (Erden)                     2:1 
Sportist (Blagovo)                                        bye

                           Round 5

27-28 September 2014, Saturday-Sunday, 17:00 EEST:
Haydut 2014 (Erden) - Dinamo (Madan)                      6:1 
Dunav (Dolni Tsibar) - Selyak (Stubel)                    postponed 
Lyuta (Vladimirovo) - Zlatia (Valchedram)                 2:1 
Benkovski (Septemvriytsi) - Septemvri (Medkovets)        10:2 
Levski 2012 (Lom) - Bazel 2014 (Marchevo)                11:0 
Levski (Komoshtitsa) - Sportist (Blagovo)                 2:1 
4 October 2014, Saturday, 16:30 EEST:
Dunav (Dolni Tsibar) - Selyak (Stubel)                    0:2 
Santos (Dolno Belotintsi)                                 bye

                           Round 3 - postponed match

4 October 2014, Saturday, 16:30 EEST:
Levski 2012 (Lom) - Sportist (Blagovo)                    3:2 

                           Round 6

11-12 October 2014, Saturday-Sunday, 16:00 EEST:
Dinamo (Madan) - Sportist (Blagovo)                       3:1 
Santos (Dolno Belotintsi) - Levski (Komoshtitsa)          7:0 
Septemvri (Medkovets) - Levski 2012 (Lom)                 1:3 
Zlatia (Valchedram) - Benkovski (Septemvriytsi)           3:2 
Selyak (Stubel) - Lyuta (Vladimirovo)                     2:2 * 
* - due to a pitch invasion by some of the home fans, Selyak is banned
    with playing 2 home games at a neutral venue.
Haydut 2014 (Erden) - Dunav (Dolni Tsibar)                2:4 
Bazel 2014 (Marchevo)                                     bye

                           Round 7

18-19 October 2014, Saturday-Sunday, 16:00 EEST:
Dunav (Dolni Tsibar) - Dinamo (Madan)                     3:1 
Lyuta (Vladimirovo) - Haydut 2014 (Erden)                 3:1 
Benkovski (Septemvriytsi) - Selyak (Stubel)               4:1 
Levski 2012 (Lom) - Zlatia (Valchedram)                   1:0 
Levski (Komoshtitsa) - Bazel 2014 (Marchevo)              4:0 
Sportist (Blagovo) - Santos (Dolno Belotintsi)            1:1 
Septemvri (Medkovets)                                     bye

                           Round 8

25-26 October 2014, Saturday-Sunday, 15:00 EET:
Dinamo (Madan) - Santos (Dolno Belotintsi)                1:3 
Bazel 2014 (Marchevo) - Sportist (Blagovo)                1:5 
Septemvri (Medkovets) - Levski (Komoshtitsa)              postponed 
in Dolno Belotintsi: *
Selyak (Stubel) - Levski 2012 (Lom)                       1:5 
* - at a neutral venue due to Selyak serving a home-match ban.
Haydut 2014 (Erden) - Benkovski (Septemvriytsi)           1:5 
Dunav (Dolni Tsibar) - Lyuta (Vladimirovo)                2:0 
6 December 2014, Saturday, 13:30 EET:
Septemvri (Medkovets) - Levski (Komoshtitsa)              5:0 
Zlatia (Valchedram)                                       bye

                           Round 9

1-2 November 2014, Saturday-Sunday, 14:30 EET:
Lyuta (Vladimirovo) - Dinamo (Madan)                      6:0 
Benkovski (Septemvriytsi) - Dunav (Dolni Tsibar)          4:1 
Levski 2012 (Lom) - Haydut 2014 (Erden)                   4:0 
Levski (Komoshtitsa) - Zlatia (Valchedram)                1:4 
Sportist (Blagovo) - Septemvri (Medkovets)                3:2 
Santos (Dolno Belotintsi) - Bazel 2014 (Marchevo)        14:0 
Selyak (Stubel)                                           bye

                           Round 10

8-9 November 2014, Saturday-Sunday, 14:30 EET:
Dinamo (Madan) - Bazel 2014 (Marchevo)                    8:1 
Septemvri (Medkovets) - Santos (Dolno Belotintsi)         2:2 
Zlatia (Valchedram) - Sportist (Blagovo)                  3:0 
at a neutral venue: *
Selyak (Stubel) - Levski (Komoshtitsa)                    3:3 
* - at a neutral venue due to Selyak serving a home match ban.
Dunav (Dolni Tsibar) - Levski 2012 (Lom)                  3:0 awd * 
* - initially 1:1, then Levski 2012 is awarded a 0:3 loss due to using an
    ineligible player.
Lyuta (Vladimirovo) - Benkovski (Septemvriytsi)           4:2 
Haydut 2014 (Erden)                                       bye

                           Round 11

15-16 November 2014, Saturday-Sunday, 14:30 EET:
Benkovski (Septemvriytsi) - Dinamo (Madan)                5:3 
Levski 2012 (Lom) - Lyuta (Vladimirovo)                   1:3 
Levski (Komoshtitsa) - Haydut 2014 (Erden)                4:1 
Sportist (Blagovo) - Selyak (Stubel)                      1:3 
Santos (Dolno Belotintsi) - Zlatia (Valchedram)           0:1 
Bazel 2014 (Marchevo) - Septemvri (Medkovets)             5:6 
Dunav (Dolni Tsibar)                                      bye

                           Round 12

22-23 November 2014, Saturday-Sunday, 14:30 EET:
Dinamo (Madan) - Septemvri (Medkovets)                    5:1 
Zlatia (Valchedram) - Bazel 2014 (Marchevo)              12:1 
Selyak (Stubel) - Santos (Dolno Belotintsi)               1:3 
Haydut 2014 (Erden) - Sportist (Blagovo)                  1:2 
Dunav (Dolni Tsibar) - Levski (Komoshtitsa)               3:1 
Benkovski (Septemvriytsi) - Levski 2012 (Lom)             3:3 
Lyuta (Vladimirovo)                                       bye

                           Round 13

29-30 November 2014, Saturday-Sunday, 14:30 EET:
Levski 2012 (Lom) - Dinamo (Madan)                        5:0 
Levski (Komoshtitsa) - Lyuta (Vladimirovo)                1:5 
Sportist (Blagovo) - Dunav (Dolni Tsibar)                 2:2 
Santos (Dolno Belotintsi) - Haydut 2014 (Erden)           6:1 
Bazel 2014 (Marchevo) - Selyak (Stubel)                   3:6 
Septemvri (Medkovets) - Zlatia (Valchedram)               3:0 
Benkovski (Septemvriytsi)                                 bye

                           Round 8 - postponed match

6 December 2014, Saturday, 13:30 EET:
Septemvri (Medkovets) - Levski (Komoshtitsa)              5:0 

                           Round 14

7 March 2015, Saturday, 15:00 EET:
Dinamo (Madan) - Zlatia (Valchedram)                      postponed 
Santos (Dolno Belotintsi) - Dunav (Dolni Tsibar)          postponed 
Levski (Komoshtitsa) - Benkovski (Septemvriytsi)          postponed 
8 March 2015, Sunday, 15:00 EET:
Septemvri (Medkovets) - Selyak (Stubel)                   postponed 
Bazel 2014 (Marchevo) - Haydut 2014 (Erden)               postponed 
Sportist (Blagovo) - Lyuta (Vladimirovo)                  postponed 
29 April 2015, Wednesday, 18:00 EEST:
Santos (Dolno Belotintsi) - Dunav (Dolni Tsibar)          3:2 
3 May 2015, Sunday, 17:00 EEST:
Septemvri (Medkovets) - Selyak (Stubel)                   6:1 
5 May 2015, Tuesday, 18:00 EEST:
Bazel 2014 (Marchevo) - Haydut 2014 (Erden)               3:1 
Sportist (Blagovo) - Lyuta (Vladimirovo)                  1:3 
Levski (Komoshtitsa) - Benkovski (Septemvriytsi)          4:4 
6 May 2015, Wednesday, 17:00 EEST:
Dinamo (Madan) - Zlatia (Valchedram)                      1:3 * 
* - Dinamo is penalized with playing 1 home game at a neutral venue, after
    the hosts threaten the referees, who initially refuse to start the
    match due to the pitch not being suitable for the game.
Levski 2012 (Lom)                                         bye

                           Round 15

14 March 2015, Saturday, 15:00 EET:
Lyuta (Vladimirovo) - Santos (Dolno Belotintsi)           4:0 
Dunav (Dolni Tsibar) - Bazel 2014 (Marchevo)             10:1 
15 March 2015, Sunday, 12:30 EET:
in Montana, "Ogosta" st. - artificial field:
Selyak (Stubel) - Zlatia (Valchedram)                     2:7 
15 March 2015, Sunday, 15:00 EET:
Levski 2012 (Lom) - Levski (Komoshtitsa)                  7:0 
Benkovski (Septemvriytsi) - Sportist (Blagovo)            4:0 
in Boychinovtsi:
Haydut 2014 (Erden) - Septemvri (Medkovets)               1:0 
Dinamo (Madan)                                            bye

                           Round 16

21 March 2015, Saturday, 15:00 EET:
Septemvri (Medkovets) - Dunav (Dolni Tsibar)              2:2 
Santos (Dolno Belotintsi) - Benkovski (Septemvriytsi)     3:0 awd * 
* - the visitors don't show up.
22 March 2015, Sunday, 15:00 EET:
Dinamo (Madan) - Selyak (Stubel)                          3:1 
Zlatia (Valchedram) - Haydut 2014 (Erden)                 7:1 
Bazel 2014 (Marchevo) - Lyuta (Vladimirovo)               1:11 
Sportist (Blagovo) - Levski 2012 (Lom)                    0:1 
Levski (Komoshtitsa)                                      bye

                           Round 17

28 March 2015, Saturday, 15:00 EET:
Levski (Komoshtitsa) - Dinamo (Madan)                     3:3 
Levski 2012 (Lom) - Santos (Dolno Belotintsi)             4:1 
29 March 2015, Sunday, 15:00 EEST:
Benkovski (Septemvriytsi) - Bazel 2014 (Marchevo)        10:1 
Lyuta (Vladimirovo) - Septemvri (Medkovets)               3:0 
Dunav (Dolni Tsibar) - Zlatia (Valchedram)                0:0 
in Boychinovtsi:
Haydut 2014 (Erden) - Selyak (Stubel)                     3:1 
Sportist (Blagovo)                                        bye

                           Round 18

4 April 2015, Saturday, 16:00 EEST:
Zlatia (Valchedram) - Lyuta (Vladimirovo)                 4:3 
5 April 2015, Sunday, 16:00 EEST:
Dinamo (Madan) - Haydut 2014 (Erden)                      3:1 
Selyak (Stubel) - Dunav (Dolni Tsibar)                    postponed 
in Rasovo:
Septemvri (Medkovets) - Benkovski (Septemvriytsi)         4:1 
Bazel 2014 (Marchevo) - Levski 2012 (Lom)                 2:9 
Sportist (Blagovo) - Levski (Komoshtitsa)                 8:4 
1 May 2015, Friday, 17:00 EEST:
in Dolni Tsibar:
Selyak (Stubel) - Dunav (Dolni Tsibar)                    0:3 
Santos (Dolno Belotintsi)                                 bye

                           Round 19

11 April 2015, Saturday, 16:00 EEST:
Sportist (Blagovo) - Dinamo (Madan)                       1:0 
Levski (Komoshtitsa) - Santos (Dolno Belotintsi)          0:4 
Levski 2012 (Lom) - Septemvri (Medkovets)                 2:0 
12 April 2015, Sunday, 16:00 EEST:
Benkovski (Septemvriytsi) - Zlatia (Valchedram)           4:0 
Lyuta (Vladimirovo) - Selyak (Stubel)                     3:0 awd 
Dunav (Dolni Tsibar) - Haydut 2014 (Erden)               11:0 
Bazel 2014 (Marchevo)                                     bye

                           Round 20

18 April 2015, Saturday, 16:00 EEST:
in Boychinovtsi:
Haydut 2014 (Erden) - Lyuta (Vladimirovo)                 0:6 
Zlatia (Valchedram) - Levski 2012 (Lom)                   2:2 
Bazel 2014 (Marchevo) - Levski (Komoshtitsa)              1:6 
19 April 2015, Sunday, 16:00 EEST:
Dinamo (Madan) - Dunav (Dolni Tsibar)                     2:3 
Selyak (Stubel) - Benkovski (Septemvriytsi)               5:0 
Santos (Dolno Belotintsi) - Sportist (Blagovo)            4:2 
Septemvri (Medkovets)                                     bye

                           Round 21

25 April 2015, Saturday, 16:00 EEST:
Levski (Komoshtitsa) - Septemvri (Medkovets)              4:3 
Lyuta (Vladimirovo) - Dunav (Dolni Tsibar)                5:0 
26 April 2015, Sunday, 16:00 EEST:
Santos (Dolno Belotintsi) - Dinamo (Madan)                3:1 
Sportist (Blagovo) - Bazel 2014 (Marchevo)                3:2 
Levski 2012 (Lom) - Selyak (Stubel)                       3:1 
Benkovski (Septemvriytsi) - Haydut 2014 (Erden)           1:1 
Zlatia (Valchedram)                                       bye

                           Round 14 - postponed match

29 April 2015, Wednesday, 18:00 EEST:
Santos (Dolno Belotintsi) - Dunav (Dolni Tsibar)          3:2 

                           Round 18 - postponed match

1 May 2015, Friday, 17:00 EEST:
in Dolni Tsibar:
Selyak (Stubel) - Dunav (Dolni Tsibar)                    0:3 

                           Round 22

2 May 2015, Saturday, 17:00 EEST:
in Boychinovtsi:
Haydut 2014 (Erden) - Levski 2012 (Lom)                   0:2 
Septemvri (Medkovets) - Sportist (Blagovo)                3:2 
3 May 2015, Sunday, 17:00 EEST:
Dinamo (Madan) - Lyuta (Vladimirovo)                      1:3 
Dunav (Dolni Tsibar) - Benkovski (Septemvriytsi)          9:0 awd * 
* - abandoned at 6:0, when the visitors remain with less than 7 players on
    the field.
Zlatia (Valchedram) - Levski (Komoshtitsa)                7:1 
Bazel 2014 (Marchevo) - Santos (Dolno Belotintsi)         0:5 
Selyak (Stubel)                                           bye

                           Round 14 - postponed matches

3 May 2015, Sunday, 17:00 EEST:
Septemvri (Medkovets) - Selyak (Stubel)                   6:1 
5 May 2015, Tuesday, 18:00 EEST:
Bazel 2014 (Marchevo) - Haydut 2014 (Erden)               3:1 
Sportist (Blagovo) - Lyuta (Vladimirovo)                  1:3 
Levski (Komoshtitsa) - Benkovski (Septemvriytsi)          4:4 
6 May 2015, Wednesday, 17:00 EEST:
Dinamo (Madan) - Zlatia (Valchedram)                      1:3 * 
* - Dinamo is penalized with playing 1 home game at a neutral venue, after
    the hosts threaten the referees, who initially refuse to start the
    match due to the pitch not being suitable for the game.

                           Round 23

9 May 2015, Saturday, 17:00 EEST:
Santos (Dolno Belotintsi) - Septemvri (Medkovets)         2:0 
Sportist (Blagovo) - Zlatia (Valchedram)                  0:7 
9 May 2015, Saturday, 17:30 EEST:
Levski 2012 (Lom) - Dunav (Dolni Tsibar)                  6:0 awd * 
* - abandoned in 84' at 3:3, when fans of the visitors invade the pitch
    and attack an assistant referee. Dunav is penalized with playing 3
    home games at a neutral venue.
10 May 2015, Sunday, 17:00 EEST:
Bazel 2014 (Marchevo) - Dinamo (Madan)                    3:4 
Levski (Komoshtitsa) - Selyak (Stubel)                    2:1 
in Vladimirovo:
Benkovski (Septemvriytsi) - Lyuta (Vladimirovo)           2:7 
Haydut 2014 (Erden)                                       bye

                           Round 24

16 May 2015, Saturday, 17:00 EEST:
Zlatia (Valchedram) - Santos (Dolno Belotintsi)           6:0 
Septemvri (Medkovets) - Bazel 2014 (Marchevo)            12:1 
17 May 2015, Sunday, 17:00 EEST:
in Marchevo: *
Dinamo (Madan) - Benkovski (Septemvriytsi)                5:3 
* - at a neutral venue due to Dinamo serving a home match ban.
Lyuta (Vladimirovo) - Levski 2012 (Lom)                   5:1 
in Boychinovtsi:
Haydut 2014 (Erden) - Levski (Komoshtitsa)                3:2 
Selyak (Stubel) - Sportist (Blagovo)                      9:2 
Dunav (Dolni Tsibar)                                      bye

                           Round 25

24 May 2015, Sunday, 17:00 EEST:
Septemvri (Medkovets) - Dinamo (Madan)                    3:0 
Bazel 2014 (Marchevo) - Zlatia (Valchedram)               1:12 
Santos (Dolno Belotintsi) - Selyak (Stubel)               4:2 
Sportist (Blagovo) - Haydut 2014 (Erden)                  0:2 
Levski (Komoshtitsa) - Dunav (Dolni Tsibar)               0:1 
24 May 2015, Sunday, 18:00 EEST:
Levski 2012 (Lom) - Benkovski (Septemvriytsi)             8:1 
Lyuta (Vladimirovo)                                       bye

                           Round 26

29 May 2015, Friday, 18:00 EEST:
Dinamo (Madan) - Levski 2012 (Lom)                        2:5 
30 May 2015, Saturday, 11:00 EEST:
Zlatia (Valchedram) - Septemvri (Medkovets)               7:2 
30 May 2015, Saturday, 17:00 EEST:
Lyuta (Vladimirovo) - Levski (Komoshtitsa)                6:0 
in Valchedram: *
Dunav (Dolni Tsibar) - Sportist (Blagovo)                 3:0 
* - at a neutral venue due to Dunav serving a home match ban.
in Boychinovtsi:
Haydut 2014 (Erden) - Santos (Dolno Belotintsi)           0:4 
Selyak (Stubel) - Bazel 2014 (Marchevo)                   4:0 
Benkovski (Septemvriytsi)                                 bye

top


B OFG Montana 2014/15 - Results grid

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                        1.   2.   3.   4.   5.   6.   7.   8.   9.  10.  11.  12.  13. 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
 1. Lyuta (Vladimirovo)                XXX  5:1  2:1  5:0  4:0  4:2  3:0  3:0* 6:0  6:2  6:0  3:1  8:0 
 2. Levski 2012 (Lom)                  1:3  XXX  1:0  6:0* 4:1  8:1  2:0  3:1  5:0  3:2  7:0  4:0 11:0 
 3. Zlatia (Valchedram)                4:3  2:2  XXX  0:1  6:0  3:2  7:2  2:1  5:3  3:0  7:1  7:1 12:1 
 4. Dunav (Dolni Tsibar)               2:0  3:0* 0:0  XXX  1:0  9:0* 5:0  0:2  3:1  3:0  3:1 11:0 10:1 
 5. Santos (Dolno Belotintsi)          1:3  2:3  0:1  3:2  XXX  3:0* 2:0  4:2  3:1  4:2  7:0  6:1 14:0 
 6. Benkovski (Septemvriytsi)          2:7  3:3  4:0  4:1  4:1  XXX 10:2  4:1  5:3  4:0  5:3  1:1 10:1 
 7. Septemvri (Medkovets)              0:6  1:3  3:0  2:2  2:2  4:1  XXX  6:1  3:0  3:2  5:0  4:0 12:1 
 8. Selyak (Stubel)                    2:2  1:5  2:7  0:3  1:3  5:0  4:1  XXX  3:1  9:2  3:3  2:1  4:0 
 9. Dinamo (Madan)                     1:3  2:5  1:3  2:3  1:3  5:3  5:1  3:1  XXX  3:1  2:0  3:1  8:1 
10. Sportist (Blagovo)                 1:3  0:1  0:7  2:2  1:1  2:1  3:2  1:3  1:0  XXX  8:4  0:2  3:2 
11. Levski (Komoshtitsa)               1:5  0:3  1:4  0:1  0:4  4:4  4:3  2:1  3:3  2:1  XXX  4:1  4:0 
12. Haydut 2014 (Erden)                0:6  0:2  2:3  2:4  0:4  1:5  1:0  3:1  6:1  1:2  3:2  XXX  2:1 
13. Bazel 2014 (Marchevo)              1:11 2:9  1:12 0:8  0:5  3:0* 5:6  3:6  3:4  1:5  1:6  3:1  XXX 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

top